بهترین فرش برای پذیرایی

در دکوراسیون ایرانی ، یکی از مهمترین لوازمی که ضروری است ، فرش است . توجه به زیبایی طرح و نقش در کنار کیفیت فرش ماشینی ، در خرید بهترین فرش به ما یاری می کند  . استفاده از فرش های ایرانی با طرح و نقشه های  بسیار زیبایی که دارد ، گرما و آرامش را به فضای منزل منتقل می کند . نقش فرش ، در زندگی ایرانی  ، همیشه پررنگ بوده است و یک ایرانی قبل از چیدمان اتاق پذیرایی ، در نظر خود خرید بهترین فرش را تجسم می کند . ما در این مقاله به دو بعد زیبایی و کیفیت فرش پذیرایی می پردازیم .
مدل فرش پذیرایی ، با این فرش ها خانه شما زیباتر می شود!
امروزه به دلیل گرانقیمت بودن فرش های دستباف ، خریداران بیشتر به سراغ فرش های ماشینی دستبافتگونه می روند . محصولاتی که با شانه و تراکم بالا بافته می شوند و طرح ها و نقشه های آن ، برگرفته از نقشه های قالی های دستباف است .  هانطور که می دانید ، با افزایش شانه و تراکم ، قالی ، ظریف تر ، ریزبافت تر می شود و شباهت بیشتری به فرش های دستباف پیدا می کند . بالا بودن شانه ، ظرافت و زیبایی محصول را و بالا بودن تراکم ، استحکام و مقاومت فرش را بالا می برد . اگر از نزدیک فرش های ۱۲۰۰ شانه را ببینید ، متوجه می شوید که ریز بافتی و ظرافت آن ، چشم همگان را خیره می کند . تعداد گره های بالا ، مسبب توپر بودن فرش می شود به گونه ای که انگشت شما نمی تواند از گره های آن عبور کند  . فرش ریز بافت ماشینی را با الیاف بسیار نازک و خیلی ظریف می بافند . ضخامت این محصولات بسیار کمتر از محصولات با شانه و تراکم پایین است .  به همین دلیل است که توصیه کارشناسان این است که فرش های ۱۲۰۰ شانه برای اتاق نشیمن مناسب نیستند .
شرکت فرش اصل ، با استفاده از الیاف آکریلیک که شباهت بسیاری از نظر کیفیت به پشم دارد ، بهترین فرش برای پذیرایی را تولید و عرضه می کند . محصولات این شرکت ، نیازگوی همه سلیقه ها می باشد . تولید فرش های بیضی ، دایره ای ، فرش های مدرن برای دکوراسیون های مدرنیته ، فرش های با ابعاد بزرگ ، از فعالیت های این شرکت است . در اینجا به برخی از محوصلات این شرکت می پردازیم .
فرش ۱۲۰۰ شانه : این فرش های زیبا و جدید ، در متنوع ترین طرح ها و رنگ ها ، عرضه می شوند . جنس فرش ۱۲۰۰ شانه ماشینی شرکت اصل ، از بامبو می باشد . بالا بودن تعداد رنگ ها ، هارمونی فرش را با دکوراسیون بیشتر می کند . این فرش های لوکس ، بهترین فرش برای پذیرایی محسوب می شوند .
فرش های ۱۰۰۰ شانه : این محصولات ، با شانه ۱۰۰۰ و تراکم ۳۰۰۰ عرضه می شوند .  از نظر ظاهری و ریز بافت و ظریف بودن ، نزديك به فرش های ۱۲۰۰ شانه است. فرش های ۱۲۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه ، جز فرش های لوکس و دستبافتگونه به حساب می آیند و در مکان های لوکس و مجلل ، خود نمایی می کنند .
بسیاری از افراد هستند که برای پذیرایی های بزرگ ، فرش های دایره یا فرش بیضی را خریداری می کنند و بدین صورت ، پذیرایی بزرگ را با استفاده از چند قالی گرد یا بیضی ، تفکیک می کنند و فضا را از یکنواختی خارج می کنند .  استفاده از یک فرش ابعاد بزرگ ، در سالن های بزرگ ، به جای پهن کردم چندین فرش کوچک ، فضا را زیباتر نشان می دهد .
بهترین رنگ فرش برای پذیرایی
شما قبل از خرید فرش برای پذیرایی ، باید به نوع کف پوش و رنگ دیوار ، رنگ پرده و رنگ مبل توجه کنید . همه این وسایل را یک رنگ انتخاب نکنید تا فضای منزل شما یکنواخت نشود . برای پذیرایی کوچک و کم نور ، بهتر است از فرش رنگ روشن با طرح های افشان ۱۲۰۰ شانه یا ۱۰۰۰ شانه بهره ببرید . فرش روشن ،  فضا را بزرگتر و نورانی تر جلوه می دهد و باعث خطای دید می شود و حس خوبی در محیط ایجاد می کند . برای پذیرایی های بزرگ ، می توانید از رنگ روشن یا تیره و سرمه ای استفاده کنید و این دیگر به سلیقه خودتان بستگی دارد . اگر پرده و مبل طرح دار است از فرش های خلوت و ساده استفاده کنید و اگر پرده و مبل ساده است ، از فرش های با طرح و نقشه های شلوغ بهره ببرید .
ابعاد فرش و اندازه فرش در پذیرایی های بزرگ ، با ید به گونه ای باشد که ۴۰ یا ۵۰ سانتيمتر از دیوار فاصله داشته باشد و آن اندازه در پذیرایی های کوچک می تواند بین ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر باشد . در فضای پذیرایی ، چیدمان فرش باید به گونه ای باشد که دو تا از پایه های مبل روی قالی قرار بگیرد .
فرش خوب برای  پذیرایی را از کجا بخرم ؟
شرکت فرش اصل ، عرضه کننده انواع فرش های لوکس و زیبا به صورت حضوری و اینترنتی می باشد که تمامی محصولات خود را با ۱۰ سال ضمانت و گارانتی به مشتریان عزیز عرضه می کند . این شرکت ، با توجه به نزدیک بودن ایام عید نوروز برای افرادی که قصد تعویض فرش دارند ، فروش مستقیم و بدون واسطه را برای پایین آوردن قیمت فرش های لوکس انجام می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *