خرید گلیم فرش ماشینی

گلیم فرش به نوعی فرش گفته می شود که ویژگی بارز ظاهری آن بدون پرز بودن . در گلیم فرش اثری از نخ خاب دیده نمی شود و در هم تنیدن نخ های تار و پود با یکدیگر منجر به ایجاد بافته ای به عنوان کف پوش اما متفاوت از فرش و قالی می شود . عموما بهترین گلیم فرش ها از الیاف پشم یا پنیه به عنوان تار و الیاف پشم ، ابریشم و کرک به عنوان نخ پود تولید می شوند . الیافی که با داشتن تنوع رنگ بالا گلیم فرش هایی رنگارنگ و زیبا را بوجود می آورد . گلیم فرش مانند فرش در کشور های مختلفی با نام های متفاوت بافته میشود برای مثال در افغانستان با نام گیلیم ، در اوکراین با نام بداس ، در قفقاز با نام لیاط ، در سوریه و لبنان با نام چیلیم ، در رومانی با نام کیلیم و همچنین این محصول را می توان در کشور های ترکیه و لهستان و مجارستان و عربستان نیز با نام های متفاوتی تهیه نمود . اما همانطور که مشخص است هیچ کدوم از این محصولات نمی توانند درکیفیت به خوبی و مرغوبیت گلیم فرش های ایرانی داشته باشند . مقاله حاضر در حیطه تولید گلیم فرش آماده شده است . از این رو در ادامه به ارائه مطالبی در مورد تاریخ گلیم در ایران باستان ، تولید گلیم در زمان حال و معرفی گلیم به عنوان نوعی از فرش های فانتزی می پردازیم .

تاریخچه گلیم فرش بافی
مطالعه تاریخ انسان ها را همواره در پی یافتن راهی آسان تر و زندگی بهتر جلوه می دهد. برای مثال از زمان های دور تلاش انسان ها برای یافتن چیزی تحت عنوان کف پوش بوده است تا بتوانند محل زندگی خود را نرم ، گرم و در برابر حشرات امن نگه دارند . ابتدا از شاخ و برگ درختان و سپس از پوست حیوانات برای این موضوع کمک گرفتند . رفته رفته توانستند با استفاده از پشم بلند حیوانات ساده ترین کف پوش را تولید کرده و در مقابل تغییرات آب و هوا ، نفوذ آلودگی و … از خود محافظت نمایند . رواج دامداری ، یکجا نشین شدن ، ساختن ابزار هایی جهت ریسیدن پشم گوسفندان و …. در کنار یکدیگر موجب شد تا گلیم به عنوان اولین هنر دستی تولید شود . بافت گلیم در قبایل در ابتدا تنها جت رفع نیاز خانواده به کف پوش انجام می شد اما بعد ها به عنوان یک هنر و منبع درآمد تلقی گشته و رواج آن امروزه موجب به وجود آمدن تعداد زیادی کارخانه تولید فرش و قالی و رونق اقتصاد شده است . متأسفانه هنوز کسی به روشنی از تاریخ و نحوه شروع بافت گلیم و اینکه اولین گلیم فرش دقیقاً در کجا ، کی و توسط چه کسی تولید شد اطلاعی در دست ندارد اما مورخان و باستان شناسان رگه هایی از اولین گلیم ها را به ساکنان فلات ایران و مناطق همجوار منصوب کرده اند . یافتن ماشین های ریسندگی نشان می دهد که ریسیدن پشم در زمان های بسیار قدیم در غارهای جنوب شرق دریای مازندران انجام می شده است . شاید رایج بودن شغل پرورش گوسفند در آن منطقه این امر را موجب شده است . به هر حال حتی با آنکه تاریخ دقیق شروع بافت گلیم هنوز مشخص نیست ، واضح و مبرهن است که گلیم بافی بهترین مقدمه برای شروع بافت خود فرش بوده است . اگر تاریخ آغاز بافت قالی را به سال های ۱۵۰۰-۲۰۰۰ ق م نسبت دهیم ، شاید بتدان گفت به طور تقریبی تاریخ آغاز بافت گلیم هم به حدود ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ق م مربوط می شود .

تولید گلیم فرش در کارخانجات
انواع و اقسام فرش هایی که در بازار در حال جولان دادن هستند نتوانسته اند جای گلیم فرش را بگیرند . گلیم فرش همواره موارد استفاده و طرفداران خود را داشته است . پس از ورود فرش های فانتزی ، نقشه و نگاره هایی که بر روی گلیم فرش ها بافته می شد طرحی متفاوت از قبل گرفته و با طرح ها و نگاره های فانتزی و مدرن همگام گشت . این موضوع دلیلی شد برای تنوع طرح گلیم فرش ها و بیشتر شدن طرفداران آن . جالب است بدانیم این محصول از پر فروش ترین محصولات کارخانجات فرش است . موارد استفاده گلیم فرش ها بسیار است . پهن کردن در آشپزخانه ، پوشاندن راه پله ها ، به عنوان پادری و قرار گرفتن در جاهای پر رفت و آمد و … از کاربردهایی است که فرش و قالی نمی توانند به خوبی گلیم از عهده ان بر آیند . خاصیت مهم گلیم فرش ها اندازه دلخواه آن ست ، در بسیاری از موارد ما برای پوشش دادن راه پله ها ، کناره ها ، پای در و … نیازمند فرشی هستیم که ابعاد و اندازه دلخواه ما را داشته باشد نه ابعاد استانداردی که دستگاه بصورت پیشفرض تولید می نماید . از این رو خرید گلیم فرش ها در هر بعد و اندازه دلخواه ما لازم داریم بهترین آیتم جهت پر فروش شدن محصول است . از طرف دیگر قیمت مناسب در کنار استحکام و مرغوبیت قابل قبول خریداران را به سمت گلیم فرش ها کشانده است . جارو کشیدن و شست و شوی محصول به راحتی و بدون آسیبی به بافت قابل انجام است و از این لحاظ مورد استفاده برای  آشپرخانه و مکان های پر رفت و آمد خواهد بود .

فرش برای آشپزخانهدر هر فروشگاه و کارخانه ای گلیم فرش با طرح دلخواه قابل یافتن است . نیاز آشپزخانه به علت شلوغ بودن داشتن گلیم فرشی است که طرح دلخواه خانم خانه دار بر روی ان حک شده باشد . انواع طرح های دلخواه از گلیم فرش با طرح سنتی گرفته تا گلیم فرش با طرح مدرن تنوع ظاهر را به بی نهایت رسانده است .BCF الیافی است که در تولید محصول مورد نظر بکار گرفته می شود . با تمام مزایا و خصوصیات گفته شده ، گلیم فرش ها به علت نداشتن نخ خاب و عدم نرمی و لطافت انتخاب مناسبی برای اتاق کودکان نخواهند بود . چرا که کف پوش اتاق کودک باید در کنار برخی ویژگی های خاص دارای نرمی و لطافت هم باشد . داشتن این ویژگی بدون خاب می تواند بهترین انتخاب برای آشپزخانه باشد .در مورد طرح و اندازه دلخواه گلیم فرش ها صحبت شد و می دانیم تنوع طرح و اندازه در محصول مورد نظر به حدی بالاست که تمام نیاز ها را در طرح دلخواه و اندازه دلخواه پوشش می دهد .

خرید گلیم فرش درجه یک

شرکت فرش اصل کاشان ، یکی از بزرگ ترین تولیدکننده گلیم فرش درجه یک کاشان می باشد . این شرکت ، با استخدام طراحان خبره ، به ایجاد طرح گلیم فرش جدید می پردازد جالب است بدانیم مهم ترین تفاوت گروه تولیدی فرش اصل ارائه گلیم فرش هایی در اندازه دلخواه و طرح های دلخواه مشتری است . از این رو خریداران هنگام خرید دغدغه ای جهت پیدا کردن محصول با ابعاد مورد نظر نخواهند داشت و می توانند با مراجعه به وب سایت فرش اصل و مشخص کردن طرح دلخواه ، ابعاد دلخواه گلیم فرش انتخابی را درخواست دهند . فرش اصل در کنار بهترین فرش ها و قالی ها ، بهترین گلیم فرش ها را نیز وارد بازار عرضه و تقاضا نموده است .

این تولیدی بزرگ ، فروش عمده گلیم فرش را با قیمت استثنایی و  ویژه ، انجام می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *