مزایای فرش ماشینی ترک

یکی از مدرن ترین و پر طرفداران ترین فرش های ماشینی که در میان تمام رقیب های با کیفیت ، به عنوان فرش های لوکس شناخته شده اند ، قالی های  ماشینی ترک هستند . از مهمترین و بزرگترین تفاوت این دسته از محصولات در طرح و نقشه های  ساده و رنگ بندی های ساده که در بافت و تولید آن استفاده می شود . ویژگی ها و تفاوت های این کالا ها باعث شده تا این فرش ها برای دکوراسیون ها کاملا مناسب باشند . این محصولات مدرن و زیبا مناسب محیط پذیرایی و رفت و آمد مهمان ها باشد و می توانید دکوراسیونی کلاسیک و هم فضایی کاملا مدرن و شیک بسازید .

رنگ بندی های زمینه  فرش هالی ترک اغلب ، طوسی روشن ، کرم و قهوه ای هستند و ان ها را به صورت تک رنگ  و با ترکیب گل های برجسته و با ترکیب چند رنگ گرم ، با طرح و نقشه ی کاملا ساده و شیک تولید و در بازار های فرش و سایت های اینترنتی به فروش می رسد . ما در ادامه این مقاله قصد داریم همه شما طرفداران و خریدارن  فرش را با ویژگی های فرش ترک کاشان آشنا ساخته و کسانی که دنبال قالی شیک و مدرن با طرح و رنگ های ساده هستند ، محصولات فرش های ترک بهترین گزینه هستند . شما در این مقاله اطلاعاتی را در مورد فرش ماشینی ترک و مزیت های آن مطالعه خواهید نمود که می تواند شما را در خرید فرش ترک کمک کند .

۱- فرش ترک و تفاوت آن با فرش های ماشینی

از مهمترین و بزرگترین تفاوت های فرش ماشینی ترک با قالی های ایرانی در طراحی های ساده و شیک و رنگ بندی های ملایم آن است و همچنین نوع برجستگی که دارند کاملا متفاوت تر از فرش های ایرانی است ، می توان نام برد . لازم به ذکر است که بگوییم در نقشه قالی های ماشینی ترک ، از طرح های اسلیمی استفاده نمی شود و نقشه های مدرن و خاص برای آن ها به کار برده می شود . شکل گل های این فرش ها به گل های فرنگ معروف بوده که بسیار خاص ، زیبا و مدرن هستند .

۲- شانه و تراکم فرش های ترک

شاید شما بارها و بارها در هنگام خرید فرش واژه شانه را شنیده باشید . اغلب وقتی برای خرید یک فرش ماشینی کاشان به فروشگاه فرش می روید ، یکی از نخستین مواردی که فروشنده به آن اشاره می کند ، این است که این فرش چند شانه است . خیلی از مردم می گویند که دلیل گرانی یک فرش تنها مربوط به شانه آن می شود . اما این باوری غلط است و ما توضیحاتی را درباره شانه و تراکم فرش به شما می دهیم تا با دانسته بسیار بالا و با خیالت راحت در انتخاب یک قالی خوب و با کیفیت موفق باشید . هر فرش ماشینی دو نوع تراکم دارد . عرضی و طولی فرش ( شانه ) ؛ شانه قالی ماشینی در حقیقت یکی از قسمت های اصلی دستگاه های بافت می باشتد و به تعداد ریشه در یک متر از عرض فرش می گویند .

که به نام شانه شناخته می شود . برای مثال ؛ قالی ۵۰۰ شانه به این معنی است که در هر متر از عرض فرش معادل ۵۰۰ ریشه ( گره رنگ ) بافته شده است . هر اندازه شانه فرش ماشینی بیشتر باشد تراکم قالی ماشینی در واحد بیشتر باشد تراکم آن نیز  در واحد عرض فرش افزایش یافته و فرش ماشینی ریز باف تر می شود . ( تراکم ) ؛ به تعداد ریشه  ( گره رنگ ) در یک متر از طول قالی می گویند . برای مثال ؛ قالی با تراکم ۷۰۰ یعنی در یک متر از طول فرش معادل ۷۰۰ ریشه ( گره رنگ ) بافته شده وجود دارد . همیشه مقدار تراکم از شانه بیشتر است و حاصل ضرب شانه و تراکم تقسیم بر ۲ یا بر ۳ ( بسته به نوع دستگاه فرش بافی ) تعداد گره در متر مربع به دست می آید . قالی های ماشینی با کیفیت و مدرن ترک ، ۴۰۰ شانه می باشد و تراکم آن ها ۱۸۰۰ می باشد .

۳- ابعاد فرش های ماشینی ترک

فرش های ماشینی ترک در ابعاد متفاوتی تولید می شوند . اما به طور معمول مانند بقیه قالی ها در اندازه های ۶ ، ۹ ، ۱۲ متری و دیگر ابعاد استاندارد کوچکتر در کارخانجات فرش تولید و عرضه بازارهای خرید و فروش فرش ماشینی می شوند و شما می توانید ، برای هر فضایی فرشی را که خواستید در هر ابعادی که مد نظرتان است خریداری کنید .

۴- ترکیب رنگی فرش های ماشینی ترک

همانطور که گفتیم فرش های ترک از رنگ بندی های بسیار ساده و روشن و رنگ های لایت آبی و صورتی و کرم رنگ در طراحی نقشه های آن استفاده می شود . بسیاری از فرش ها نیز هستند که رنگ های بسیار گرم و طرح های پیچ در پیچ و شلوغ و این قالی ها بسیار خسته کننده هستند اما هنوز هم انتخاب بسیاری از خریداران هستند و طرفداران بسیاری دارند . اما این نوع از محصولات از به دلیل استفاده از رنگ و طرح های ساده و روشن از آن فرش های دور هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *