بازار اینترنتی خرید فرش دستبافت کاشان

از همان اوایل زندگی بشر ، انسان ها به دنبال راهی بودند تا خود را از سرما و گرما حفظ کنند . آن ها از پوست حیوانات به عنوان کف پوش استفاده می کردند . با پیشرفت و تحول ، با در هم نمودن و فشردن الیاف ، زیرانداز برای خود تولید کردند و آن را نمد نامیدند . و بعداز پیدایش صنعت ریسندگی ، نخ های پشمی را تولید کردند و زیرانداز گره دار ابداع کردند که نام آن را فرش گذاشتند . در زبان فارسی فرش به عنوان کف پوش ، زیرانداز ، گسترده شدن معنا دارد .
هر کشوری و هر شهری را با یک نماد می شناسند ، نماد ایران و شهرستان کاشان هم از دیریاز ، فرش دستبافت کاشان بوده است . سالانه میلیون ها توریست به شهرستان کاشان سفر می کردند تا از نزدیک با تاروپود فرش دستبافت کاشان آشنا شوند . باشتان شناسان تاریخچه فرش دستبافت را به دوران صفویه می دانند . یک سوم فرش دستبافت جهان ، در ایران بافته می شود و ایران یکی از بزرگترین کشورهای صادرکننده فرش دستبافت می باشد . خرید فرش دستبافت یک سرمایه به حساب می آید و با گذرزمان و پاخور شدن از ارزش آن نمی کاهد . در اینجا به ذکر فرش دستبافت خوب می پردازیم .

ویژگی فرش دستبافت چیست ؟
•    طرح های اصیل ایرانی قالی دستبافت ، یکی از عوامل جذب توریست ها به خرید آن بوده است . طرح ترنج ، خشتی و افشان از طرح های اصیل و مشهور در بین جهان می باشد . طرح ترنج که بیشتر طرفدا دارد ، دارای حاشیه پهن در اطراف دارد و این طرح از دوره اشکانیان بوده است و هنوز هم میان مردم محبوبیت دارد . طرح ها و نقشه های قالی دستبافت باعث جلای روح و روان انسان می شود .
•    به علت به کارگیری الیاف طبیعی مثل پشم ، کرک و ابریشم ، ویژگی منحصری دارد که در تابستان سرد و در زمستان گرم است . استفاده از مواد طبیعی ، موجب دوام قالی می شود .
•    برای شناخت فرش دستبافت خوب ، قبل از خرید آن با یک دستمال مرطوب روی فرش بکشید اگر دستمال رنگی شد و یا به عبارتی رنگ فرش به دستمال نفوذ پیدا کرد ، نشان دهنده این است که  رنگ الیاف آن قالی ، مرغوب نیست و ثبات خوب ندارد و در زمان شستن فرش دستبافت با مشكل روبرو خواهيد شد .
•    به دلیل استفاده از الیاف طبیعی در بافت آن برای سلامتی انسان ، هیچ ضرری ندارد و حساسیتی برای کودکان به وجود نمی آورد .
•    هنگام خرید فرش دستبافت ، به پشت آن دقت کنید . گره های  زده شده باید به صورت مرتب کنار هم باشند .
•    رنگ های و نقوش قالی ، باید تقارن داشته باشند . در زیر نور طبیعی به قالی نگاه کنید ، قسمت های متقارن باید یک شکل باشند .

خرید آنلاین فرش دستبافت کاشان
شرکت فرش اصل ، بهترین و نفیس ترین فرش دستبافت کاشان را که به وسیله بهترین بافندگان این سرزمین و زیر نظر اساتید طراحی بافته شده است ، به صورت حضوری و اینترنتی به فروش گذاشته است . تمام محصولات دستبافت شرکت اصل کاشان ، در این فروشگاه آنلاین با ذکر خصوصیات آن به نمایش گذاشته است . بهترین فرش دستبافت کاشان را با بهترین و مناسب ترین قیمت خریداری کنید . این شرکت برای زنده نگه داشتن هنر اصیل شهرستان کاشان ، و برای اشتغال زایی زنان خانه داری که اقتصاد خانواده شان متزلزل می باشد ، اقدام به تولید فرش دستبافت کرده است . از آنجا که خرید قالی دستبافت ، به صورت حضوری مطمئن تر می باشد ، کسانی که اقدام به خرید آنلاین فرش دستبافت کرده اند ، پس از تحویل قالی ، می توانند مراحل بالا را روی قالی بررسی کنند و در صورت هر عیب یا نقصی ، قالی عودت داده می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *