تابلو فرش چاپی و مقایسه آن با تابلو فرش معمولی

در کشور ما با پیشرفت تکنولوژی و روش های جدید تولید ، امکان بافت و چاپ دیجیتال تابلو فرش فراهم شده است . چاپ دیجیتال راه جدید و سریع و ارزان تری برای تولید تابلو فرش ها ، مخصوصا طرح های سفارشی چهره را فراهم نموده است . تابلو فرش های دیجیتال ، در نتیجه دقتی که دارند ، از ظرافت بالاتری برخودار هستند که این ظرافت تا زمانی است که به خاب فرش دست زده نشود و سپیدی زیر کار مشخص نگردد . برای هر چه بیشتر شبیه فرش کردن تابلو فرش دیجیتال ، در برخی موارد ، از چاپ روی پشت فرش هم بهره گرفته می شود .

در تابلو فرش های ماشینی ، بسته به شانه و تراکم فرش ، ظرافت فرش تعین می شود . هر چه تراکم و شانه بالاتری داشته باشد ، نخ های بافته شده ریزتر و با در کنار هم قرار گرفتن رنگ های مختلف ، تفکیک رنگ جدیدی که خلق می شوند ، کمتر است . به صورت کلی ، تابلو فرش های بافت هنوز اصالت خود را به فرش حفظ کرده اند و تابلو فرش های چاپ دیجیتال ، هر چند بر روی بستری از فرش چاپ می شوند ولی از فرش اصیل فاصله گرفته و بیشتر غرق تکنولوژی شده ا ند . می توانیم ظرافت بافت دیجیتال ، قیمت مناسب و سریع تر آماده شدن فرش را از مزایای چاپ دیجیتال بدانیم ، اما اگر دوام و ثبات رنگ و اصالت فرش برای شما مهم تر است ، بافت ماشینی جواب گوی شما خواهد بود . در این مقاله می خواهیم به تفاوت تابلو فرش چاپی و تابلو فرش معمولی بپردازیم که می توانید آن را مطالعه و مشاهده کنید و اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید .

۱- تابلو فرش بافت ماشینی یا تابلو فرش چاپ دیجیتال بخریم

با حضور تکنولوژی در صنعت بشر امکان چاپ دیجیتال روی تابلو فرش ماشینی همانند چاپ نوشته روی کاغذ فراهم شده است . چاپ دیجیتال راهی جدید و سریع و ارزان برای تابلو فرش است به خصوص محصولات چهره و تابلو فرش های سفارشی که شما می خواهید سریعا آماده و تحویل بگیرید . حال میخواهیم به تفاوت های بافت ماشینی و چاپ دیجیتال بپردازیم و شما را راهنمایی کنیم ، آن را بخوانید و لذت ببرید .

۲- تفاوت تابلو فرش ماشینی با تابلو فرش چاپ دیجیتال

تابلو فرش های بافت ماشینی از تعدادی از نخ های از قبل رنگ آمیزی شده بافته شده است که تعداد آن ها نیز محدود و تعیین شده هستند ، که می تواند بین ۸ تا ۱۴ رنگ باشد . در این صورت تابلو فرش بافته شده دارای همین تعداد رنگ خواهد بود و این رنگ ها در کنار یک دیگر قرار می گیرند و همانند فرش دستبافت طرح و نقشه خود را روی آن پیاده می کنند و در نهایت تولید و تحویل داده می شوند . یعنی در ابتدا تصویری که مد نظر است تبدیل به نقشه فرش می شود و به دستگاه داده می شود و دستگاه نیز آن را می بافد و تحویل شما میدهد .

بر خلاف بافت ، چاپ دیجیتال فرش ابتدا طرح تابلو فرش بدون رنگ از قبل در ابعاد مشخص بافته می شود . سپس این دستگاه با پاشیدن رنگ مایع و رنگ های اصلی طرح و نقشه را روی تابلو فرش سفید پیاده می کند . درست همان گونه که چاپ متن یا نوشته روی کاغذ انجام می شود با این تفاوت که تابلو فرش چاپ دیجیتال دارای رنگ هایی است که دارای دوام بیشتر و طولانی تری خواهد بود . چاپ دیجیتال به دلیل ظرافت و دقت در کار تا مدت زمان زیادی باقی بماند . ظرافت تابلو فرش بافت ماشینی با ظرافت تابلو فرش بافت دیجیتال دارای تفاوت است . ظرافت تابلو فرش بافت بسته به تعداد شانه ، تراکم فرش و ریز بافتی تعیین می شود . هر چه تابلو فرش بافت ماشینی دارای تراکم و تعداد شانه بیشتری باشد نخ بافته شده ریز تر خواهد بود و با کنار یکدیگر قرار گرفتن رنگ های متعدد ، تفکیک رنگی خلق شده کمتر خواهد بود .

اگر بخواهیم این دو نوع را با هم مقایسه کنیم باید گفت که چاپ دیجیتال از اصالت معنوی تابلو فرش دور شده است و بیشتر اسیر تکنولوژی شده است ، هرچند که راه حلی مناسب و ارازن تر است . اگر دوام و ثبات بیشتر  برایتان مهم تر از ارزانی و سرعت بافت است از بافت ماشینی استفاده کنید . که سال های سال می توانید از ان استفاده کنید . حال این شما هستید که تصمیم خواهید گرفت از تابلو فرش ماشینی یا دیجیتال استفاده کنید .

شما می توانید از شرکت فرش خاص تابلو فرشی را که می خواهید سفارش بدهد . این کارخانه تولید انواع فرش ها و تابلو فرش های ماشینی شرایطی را برای کسانی که خرید اینترنتی را انتخاب می کنند در نظر گرفته است که این شرایط عبارتند از ؛ ضمانت نامه ۱۰ ساله معتبر ، ضمانت نامه عودت وجه در صورت وجود هر گونه مشکل ، امکان باز گشت کالا در صورت وجود خرابی و زدگی در سطح فرش و ارسال رایگان درب منازل .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *