مشخصات فنی تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید

بهترین کیفیت فرش

فرش اصل یکی از بزرگترین و به نام ترین تولیدکنندگان فرش ماشینی در ایران می باشد که توانی بالا در تولید این محصولات و صادرات آن به خارج از کشور دارد . این شرکت با هدف تولید و عرضه محصولاتی با بالاترین درجه کیفیت و قیمتی مناسب به فعالیت خود ادامه می دهد که بیان این نکته حائز اهمیت می باشد ؛ تمامی محصولات فروشگاه انلاین فرش اصل دارای درجه کیفیت یک ممتاز می باشد .

 

شانه فرش ماشینی

دو مورد از مشخصه های مهم در فرش ماشینی تراکم طولی و عرضی در آن است . در قالی های ماشینی به تعداد گره های موجود در یک متر از عرض را تراکم عرضی می گویند که اغلب آن را با اصطلاح شانه می شناسند که معادل لاتین آن reeds می باشد . از رایج ترین تعداد شانه های موجود در بازار می توان به 1200 شانه ، 1000 شانه و 700 شانه اشاره نمود .  برای درک بهتر این مورد مثالی را برای شما عزیزان بیان می کنیم ؛ در فرش 700 شانه در هر متر از عرض ان 700 گره و یا ریشه رنگ بافته شده است .

 

تراکم فرش ماشینی

دومین مشخصه مهم در فرش ماشینی تراکم طولی آن می باشد . برای تعریف تراکم طولی را می توان اینگونه بیان نمود که به تعداد ریشه های موجود در یک متر از طول قالی را تراکم می نامند . به عنوان مثال هنگامی که می گویند تراکم فرشی 1000 است ، در یک متر از طول آن 1000 ریشه بافته شده است . تراکم های رایج در بازار عبارتند از 1000 ، 2250 ، 3000 ، 3600 و غیره .

 

جنس نخ خاب فرش

یکی از مرغوب ترین نخ های فرش ماشینی که از درجه کیفیت بالایی نیز برخوردار است الیاف اکریلیک هیت ست شده می باشد . هیت ست فرآیندی است که روی نخ ها در بافت فرش ماشینی به منظور ارتقا کیفیت الیاف اعمال می کنند . تمامی محصولات تولید شده در شرکت فرش اصل دارای درجه کیفیت یک ممتاز می باشد که به وسیله مدرن ترین و به روز ترین دستگاه ها و ماشین آلات بافته شده که یکی از موارد مهم در ارتقا کیفیت محصول می باشد .

 

تعداد رنگ فرش

در بافت یک فرش ماشینی تعداد رنگ واقعی که به کار رفته می شود به این دلیل که تاثیری زیاد در هارمونی رنگ فرش و روانشناسی ان دارد بسیار موثر می باشد . عمده ترین تعداد رنگ هایی که در فرش ماشینی 8 رنگ ، 10 رنگ ، 12 رنگ و 16 رنگ است .

 

ابعاد و اندازه فرش

در حال حاضر ابعاد استانداردی که در بافت و تولید فرش های ماشینی در نظر گرفته می شود ؛ ابعاد 12 متری ، 9 متری و 6 متری می باشد که در حجم های فراوانی به بازار عرضه می گردد . در این قسمت باید بیان داشت که گروه تولید فرش اصل بافت فرش های سفارشی را نیز پذیرفته و تولید می نماید .

 

رنگ زمینه فرش

بخش طراحی و گرافیک در فرش اصل به منظور افزایش تنوع و افزایش گزینه انتخاب برای ست کردن و ارتقا همخوانی دکوراسیون با فرش محصولات خود را در رنگ زمینه های متنوعی از جمله بادامی ، آبی فیروزه ای ، روناسی ، گردویی ، سرمه ای ، کرم ، آبی ، گلبهی ، آبی کاربنی و غیره می بافد .

 

شهر تولید کننده فرش

شهر کاشان از گذشته تا به امروز مهد فرش دستبافت و پس از ان ماشینی در ایران بوده است و در حال حاضر قطب بین المللی فرش ماشینی در جهان به حساب می آید که در این راستا و پیشرفت در این زمینه از تجربه چندین ساله بافنده ها برای بافت فرش و تابلوفرش ها استفاده می شود . فرش اصل توانایی بافت انواع فرش ماشینی در سبک های مختلف را داراست . از جمله این فرش ها می توان فرش ماشینی سنتی ، فرش ماشینی مدرن ، فرش شگی ، فرش فانتزی ، گلیم فرش ، تابلوفرش و غیره را نام برد .

 

دیگر مشخصات فنی فرش ماشینی

اغلب شکل هندسی فرش ها به صورت مستطیل بوده و جنس نخ تار آن به صورت پنبه است . به این دلیل که در بافت ان از نخ هیت ست شده استفاده می گردد مقاومتی بالا در برابر عوامل فرسایشی دارد .

 

شرکت و دستگاه تولید کننده فرش

شرکت فرش اصل برای تولید محصولات خود از دستگاه هایی به روز و مدرن مانند HCPx2  و HCI استفاده می نماید که این خود در امر ارتقا کیفیت محصول بسیار تاثیرگذار است . با توجه به این مورد که از مواد اولیه مرغو و با کیفیت استفاده شده محصولاتی مرغوب تولید می کنند .

بیمه فرش

کلیه محصولاتی که در شرکت فرش اصل بافته و تولید می گردد دارای بیمه نامه کتبی می باشد که به همراه ضمانت نامه هنگام ارسال محصول به تحویل داده می شود .

گارانتی و ضمانت نامه فرش

فرش اصل به این دلیل که از کیفیت تمامی محصولات تولیدی خود اطمینان کامل دارند ضمانت نامه کتبی معتبری برای این کالاها قرار داده اند که اعتبار آن بین 5 تا 10 سال می باشد .

نحوه خرید و ارسال فرش

تمامی مشتریان و خریداران عزیز می توانند برای خرید با عضویت در فروشگاه انلاین فرش اصل و تماس با کارشناسان پشتیبانی سفارشات خود را ثبت نموده و فرش مورد نظر خود را پس از مدت زمان تعیین شده درب منزل تحویل گیرند . تمامی محصولات تولید شده در شرکت فرش اصل با ارسال رایگان و نازلترین قیمت درب منزل به شما خریداران عزیز تحویل داده خواهد شد .

Menu

Settings

Create a free account to save loved items.

Sign in

Create a free account to use wishlists.

Sign in