فیلتر توسط
فیلتر توسط
رنگبندی
ابعاد
قیمت
  • 0 تومان - 275,000 تومان

موجود بودن
الیاف نخ خاب

فرش وینتیج

فیلتر توسط
0 تومان (بدون مالیات)
خرید فرش وینتیج برای دکوراسیون مدرن ، مدام پیشنهاد می شود چرایی این موضوع به کلیت دکوراسیون مدرن ارجاع می شود. این سبک دکوراسیون یه شدت طرفدار سادگی می باشد تا المان های استفاده شده در دراز مدت قدیمی نشوند و اصطلحا از...
0 تومان (بدون مالیات)
فرش ماشینی 1200 شانه وینتیج کد12581در دو رنگ زمینه خاکستری (فرش وینتیج زمینه طوسی) و نقره ای بافته شده است . این فرش جزء فرش هایی است که به عنوان فرش لوکس در دکوراسیون مدرن و به صورت فرش  وینتیج در دوراسیون وینتیج،...
0 تومان (بدون مالیات)
این فرش ماشینی کاشان طرح کهنه نما (وینتیج) فرش وینتیج امروزه توانسته به خوبی نظرات مشتریان را به خود جلب کند. زیرا طرح آن برگرفته شده از نقش و نگار قالی های قدیمی دستباف ایرانی است. اما ظاهر آن به صورت خیلی طبیعی کهنه...
0 تومان (بدون مالیات)
فرش وینتیج طرح افشان کد12391 از انتخاب های بی نظیر برای دکوراسیون کلاسیک و نئوکلاسیک است . از این فرش میتوان هم به عنوان نقطه کانونی و هم به عنوان یک مکمل عالی برای دکور خانه بهره برد . فرش وینتیج طرح افشان از جدید...
0 تومان (بدون مالیات)
فرش وینتیج1200شانه کد12601 پیشنهاد ویژه فرش اصل برای فرش فضای غذا خوری است . این فرش یک انتخاب عالی برای زیر میز نهار خوری و جدا کردن فضای غذا خوری از سایر قسمت های خانه می باشد . البته این فرش در دکوراسیون مدرن...
0 تومان (بدون مالیات)
پرفروش ترین فرش سال1401 قطعا فرش وینتیج است. طراحی فوق العاده فرش وینتیج و خاصیت تایپ بخشی آن به دکوراسیون منزل و البته هماهنگی بی نظیر فرش وینتیج  در کنار دکوراسیون مدرن از دلایلی است که توانسته این محصول را(فرش...
0 تومان (بدون مالیات)
فرش وینتیج کد12631 یکی از نقشه های جذاب فرش اصل کاشان می باشد.از علل جذابیت این فرش می توان به تلفیق خاص رنگ گرم و سرد در کنار هم نام برد که این فرش را برای دکوراسیون های مختلف مناسب کرده است . برای مثال اگر شما از...
0 تومان (بدون مالیات)
فرش وینتیج، از پرفروش ترین فرش های سال1401 برای استفاده در دکوراسیون خانه است . ترکیب این فرش در دکوراسیون با سبک هایی مانند روستیک،نئوکلاسیک،ترنزیشینال جلوه فوق العاده ای را به وجود می آورد . همچنین فرش وینتیج از...
نمایش 1 تا 8 از 73 مورد

فرش وینتیج

فرش وینتیج را می توان انقلابی در تولید فرش های کهنه نما دانست. فرش های ماشینی وینتیج در واقع نوعی از فرش های کهنه نما هستند که توسط کارخانجات مختلف در شهرک های صنعتی کاشان و آران و بیدگل به تولید می رسند. البته اخیرا به علت استقبال از این نوع فرش ها، شهرهای مشهد، اصفهان، یزد و دلیجان هم اقدام به تولید انواع فرش ماشینی وینتیج می کنند.

با توجه به اینکه صنعت فرش ماشین به شدت گسترده شده است، به خصوص در زمینه تولید طرح های گوناگون، مردم توقعات مختلفی از تولیدکنندگان فرش ماشینی دارند. فرش وینتیج یک نمونه از فرش هایی است که خیلی ها به دنبال آن بودند و تولیدکنندگان کم کم به سراغ این فرش های ماشینی هم رفتند. 

فرش های وینتیج در انواع 500 شانه تا انواع 1200 شانه تولید می شوند و در این زمینه هزاران طرح و رنگ تولید شده است که هر کدام دارای ویژگی های ظاهری خاص خود هستند. مشتری ها هر کدام یک نوع از فرش های ماشینی وینتیج را می پسندند اما خواست عموم مشخص است. برای مثال یک نوع رنگ بندی خاص که همه طرفدار آن هستند، می تواند برای تولید سرآمدتر از بقیه انواع فرش های وینتیج باشد. 

در سال 1400 تولیدات فرش وینتیج افزایش خواهد یافت، چرا که مردم به دنبال این فرش ها می گردند و برای دکوراسیون خانه خود نیاز به این فرش ها خواهند داشت. طراحی شیک و مدرن به همراه رنگ بندی های متفاوت از مهمترین ویژگی های محبوب فرش ماشینی وینتیج است.

فرش وینتیج چیست؟

فرش های ماشینی انواع مختلفی دارند. یک دسته فرش های کلاسیک که با الهام از فرش های اصیل دستباف ایرانی بافته می شوند و تقریبا پر تیراژ ترین فرش های موجود در بازار هستند و دسته دیگر دسته فرش های غیر کلاسیک مثل فرش مدرن، فرش ترک، گلیم فرش و وینتیج. این فرش های ماشینی با فرش های کلاسیک دارای تفاوت هایی هستند و نمی توان آنها را جزء دسته فرش های سنتی ایرانی دانست. 

وینتیج یک اصطلاح عامیانه است که در لغت به معنی سبک قدیمی می باشد. اما در فرش اگر بخواهیم این اصطلاح را به کار ببریم، باید معنی آن کمی دستخوش تغییر شود. نزدیک ترین کلمه معادل فارسی به کلمه وینتیج، کلمه کهنه نما است که در فرش هم استفاده می شود. 

منظور از فرش کهنه نما همان فرش های وینتیج است. در واقع یک فرش وینتیج، فرشی است که با الهام از فرش های دستباف آنتیک و عتیقه تولید می شوند. به همین دلیل به آنها کهنه نما یا وینتیج گفته می شود. 

در واقع به این علت که فرش های عتیقه دارای قیمت بالایی بودند، همچنین کمیاب هستند و نگهداری از آنها سخت است، تولیدکنندگان فرش ماشینی به خاطر محبوبیت بالای این فرش ها، تصمیم گرفتند که نوع صنعتی آن را با استفاده از ماشین آلات بافندگی تولید کنند. 

هم اکنون فرش های ماشینی وینتیج به یکی از پرفروش ترین فرش های موجود در بازار تبدیل شده اند و این موضوع تولیدکنندگان را ترغیب می کند تا فرش های کهنه نمای بیشتری تولید کنند. 

ظاهر فرش های وینتیج ماشینی، به گونه است که اگر به آن دقت کنید با تکنیک های طراحی فرش، قسمت هایی از رنگ فرش از بین رفته است یا کم جلوه شده است، این همان ویژگی است که در فرش های عتیقه هم دیده می شود. فرش های قدیمی و کهنه به خاطر استفاده زیاد، جلوه هایی از طرح و رنگ خود را از دست داده اند و همین نکته برای طراحی فرش های وینتیج استفاده شده است. 

فرش وینتیج چیست؟

خرید اینترنتی فرش وینتیج از فروشگاه فرش اصل

فروشگاه اینترنتی فرش اصل، یکی از معتبرترین فروشگاه های فرش ماشینی در سطح کشور است که شما می توانید با مراجعه به آن، از خدمات آموزشی و فروشگاهی آن برخوردار شوید. یکی از خدمات آن ارائه محصولات فرش ماشینی وینتیج با کیفیت بالا به صورت مستقیم از تولیدکننده می باشد.

فرش های وینتیج فروشگاه فرش اصل، دارای ویژگی های زیر هستند:

  • دارای تنوع رنگ بندی می باشند.
  •  با قیمت ارزان تر می خرید.
  • کیفیت آن تضمینی است.

قیمت فرش وینتیج

قیمت هر محصول بیانگر ارزش آن محصول است. در اصل قیمت گذاری به این دلیل است تا ارزش یک کالا را از کالای دیگر تشخیص دهیم. فرش کهنه نما یا وینتیج هم دارای ارزش مشخصی است که بنابراین ارزش باید بهای آن پرداخت شود. به طور کلی هر چه کیفیت فرش های وینتیج افزایش یابد، طبیعتا قیمت آنها هم افزایش خواهد یافت و شما محصول بهتری تحویل می گیرید.

در سال های اخیر به علت اوضاع نابسامان اقتصادی بسیار از محصولات با رشد چندین برابری قیمت مواجه شده اند. یکی از محصولاتی که با این گرانی ها، افزایش قیمت داشت، فرش کهنه نما یا وینتیج بود. این فرش ها به علت اینکه در چند سال اخیر تولیدات آنها افزایش یافته است، باید کمتر گران می شد، اما خب به دلایلی هم اکنون این فرش ها بسته به عوامل مختلفی دارای قیمت های بالایی هستند. 

عواملی که برای قیمت فرش وینتیج تاثیر گذار هستند، عبارتند از:

تعداد شانه و تراکم 

تعداد شانه و تراکم برای هر فرش ماشینی تعیین کننده خواهد بود. یعنی هر چقدر شانه و تراکم فرش افزایش یابد، فرش ماشینی گران تری خواهیم داشت. در واقع هم مواد اولیه ی بیشتری صرف تولید فرش های با تراکم بالاتر می شود و هم اینکه از دستگاه جدیدتری استفاده می کنند. در ضمن نخ های به کار رفته هم باید ظریف تر و در عین حال مستحکم تر باشند. فرش کهنه نما هم هر چه دارای تراکم بیشتری باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود. برای مثال در فروشگاه فرش اصل، اگر دقت کرده باشید چندین نوع فرش ماشینی وینتیج دیده می شود که یکی 1200 شانه و یکی 450 شانه می باشد. طبیعتا فرش 1200 شانه وینتیج دارای قیمت بیشتری خواهد بود.

مواد اولیه مورد استفاده 

هر چه کیفیت مواد اولیه ای که در انواع نخ فرش ماشینی به کار می رود، بیشتر باشد، طبیعتا قیمت آن مواد اولیه هم بیشتر خواهد بود. با توجه به اینکه اکثرا مواد اولیه فرش های ماشینی از کشورهای خارجی تامین می شود، با افزایش قیمت ارز، قیمت مواد اولیه هم افزایش خواهد یافت. الیاف اکریلیک هیت ست و سپس الیاف پلی استر دارای کیفیت بالا و در نتیجه دارای قیمت بیشتری هستند و چون با ارز وارد می شوند، بسته به قیمت دلار افزایش خواهند داشت. 

قیمت فرش وینتیج

Read more

Menu

Settings

Create a free account to save loved items.

Sign in

Create a free account to use wishlists.

Sign in