فرش سایز دلخواه

اگر به دنبال تعریف موجز و روشنی از فرش بی قواره یا فرش سایز دلخواه هستید مقاله زیر را بخوانید تا اطلاعات کاملی در مورد آن و خرید فرش ماشینی سایز دلخواه  بدست آورید .

فرش بی قواره چیست؟

فرشی که طول و عرض آن در اندازه های استاندارد و عرف نباشد و بدون حفظ نسبت طول و عرض های سنتی بافته شود .

فرش با سایز دلخواه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در همه  عرصه های صنعت مخصوصا صنعت فرش ماشینی وجود فرش با هر سایز دلخواه امکان پذیر می باشد . مفروش کردن بعضی مکان های منزل یا محیط های اداری مانند راهرو ها یا کریدورها یا محل نشیمن که دارای شکل مربع یا مستطیل نیست و در ابعاد استاندارد و عرف مهندسی ساخته نشده است دغدغه بسیاری از افراد می باشد . شرکت فرش اصل با داشتن ابزار آلات و دستگاه های مجهز توانایی بافت هر گونه فرش با سایز دلخواه را دارد که با دکوراسیون شما هماهنگ و متناسب باشد و مشتریان این امکان را دارند که فرش ماشینی را در اندازه ها و اشکال هندسی سفارشی خود خریداری کنند که اصطلاحا به این فرش ها ، فرش بیقواره یا فرش ناقواره هم گفته می شود .
در این مقاله مروری بر اندازه های استاندارد فرش ماشینی داریم و سپس به مبحث اصلی یعنی فرش سایز دلخواه می پردازیم .

ابعاد استاندارد فرش

دستگاه های تولید فرش ماشینی به طور معمول فرش ماشینی را در سایز های استاندارد زیر تولید می کنند .
– فرش ۲۴ متری : ۶*۴ متر
– ۱۲ متری : ۳*۴ متر
– ۹ متری : ۵/۲*۵/۳ متر
– ۶ متری : ۲*۳ متر
– قالیچه، ۳ متری و ۴ متری : ۵/۱*۲۵/۲ متر
– دایره ، گرد : ۲*۲ متر
– گرد ، دایره : ۱*۱ متر
– ذرع و نیم : ۱*۵/۱ متر
– کناره : ۱*۲ ، ۱*۳ ، ۱*۴ متر
– پادری : ۵/۰*۸۵/۰ متر
قابل توجه مشتریان عزیز که فرش های ۶ و۹ و۱۲ و۲۴ متری جزء فرش های بزرگ به حساب می آیند .

فرش بی قواره
گاهی لازم است که برای تامین خواسته و سفارش مشتریان ، فرش هایی خارج از سایز های استاندارد بافته شود ، این فرش ها می تواند به شکل لوزی ، مثلث و یا هر تعداد ضلع مد نظر مشتری باشد . فرش قواره بزرگ یا فرش بزرگ پارچه نیز میتواند جز این دسته از فرش ها به حساب بیاید .

فرش قواره بزرگ مطلبی نیست که مشتریان امروزی تنها به دنبال آن باشند وقتی نگاهی به تاریخ صنعت فرش می اندازیم میبینیم که فرش پازیریک که از قدیمی ترین فرش های بافته شده می باشد دارای سایز ۱/۹۸ در ۱/۸۹ میباشد که نشان دهنده این است که نیاز به فرش بزرگ پارچه و گاها فرش بی قواره از قدیم الایام در جوامع بشری وجود داشته است مخصوصا برای کاخ های مجلل پادشاهان و مساجد بزرگ قدیمی این گونه فرش وجود داشته است .
برای مثال فرش مربوط به زیارتگاه شیخ صفی اردبیلی که  در موزه ویکتوریا آلبرت لندن قرار دارد در سایز فرش بی قواره بافته شده همچنین فرش های موجود در کاخ  سعد آباد و نیاوران تهران  از جمله فرش های سایز بزرگ می باشند .
البته گهگاه در بعضی مساجد و یا خانه های بزرگ می بینیم که برای مفروش کردن از چندین فرش ۹ متری و یا فرش ۱۲ متری استفاده می شود و یا ترکیب چند فرش ۹ متری با  فرش ۶ متری  استفاده می شود اما بعضی وقت ها چنین کاری امکان پذیر نیست  و باید لبه فرش ها روی هم قرار بگیرد یا همه فضا پوشش داده نمی شود در هر صورت چهره زیبایی نخواهد داشت .
در چنین مواقعی خرید فرش با سایز دلخواه  یا فرش بیقواره بهترین انتخاب خواهد بود .
در ادامه به چندین مدل از فرش با ابعاد غیر استاندارد اشاره می کنیم .

فرش مثلثی

فرش مثلثی گونه ای جدید و خاص از فرش است که دارای سه گوشه می باشد و تنها در مکان های خاص استفاده می شود . البته قابل ذکر است که منظور از فرش مثلثی یا فرش سه گوش ، ابعاد فرش مد نظر است نه اینکه طرح مثلثی یا سه گوش در فرش موجود باشد . سایز اضلاع فرش مثلثی هم قابل سفارش می باشد همچنین خرید فرش لوزی یا فرش چند ضلعی به همین منوال است .

فرش ترکیبی چند ضلعی

وقتی صحبت از فرش بی قواره می کنیم فرشی است که نتوان یک اسم شکل هندسی مانند لوزی ، مثلث و یا مربع و دایره و مستطیل و چند ضلعی روی آن گذاشت فرش بی قواره همانطور که از اسم آن پیداست ، نظم خاصی در شکل و ابعاد ندارد و می تواند یک گوشه آن گرد و یک گوشه دیگر آن با زاویه باشد یعنی ترکیبی از چند شکل هندسی داشته باشد .

خرید فرش بی قواره از فروشگاه فرش اصل

وجه تماز شرکت فرش اصل با دیگر تولید کنندگان فرش ماشینی دارا بودن مجموعه ای از فرش های سایز بزرگ  و غیر استاندارد وهمچنین امکان تولید فرش ماشینی با ابعاد سفارشی مشتریان می باشد . این شرکت نه تنها امکان تولید فرش بی قواره را دارد بلکه نیروی متخصص جهت طراحی ونقشه سفارشی مشتریان را هم دارد طراحی نقشه دلخواه فرش پروسه ای سخت و زمان بر است که نیاز به تجربه و نیروی متخصص دارد که هر کارخانه تولید فرش ماشینی این امکان را ندارد و شرکت فرش اصل یکی از محدود تولید کنندگان فعال کاشان ، در زمینه تولید فرش سفارشی می باشد . مراحل سفارش فرش سایز دلخواه به این صورت است که مشتری پس از تماس با مشاورین سایت ، نقشه مورد نظر خود را اعلام و ارسال می نماید و شرکت فرش خاص تولید محصول سفارشی را به صورت ۷۰۰ شانه و یا ۱۰۰۰ شانه و یا ۱۲۰۰ شانه (باز هم طبق نظر مشتری) آغاز می کند که این پروسه در مدت ۶ روز انجام می پذیرد و سپس پس از طی مراحل  تست کیفیت کالا  محصول برای مشتری ارسال می شود .

همچنین شرکت فرش اصل امکان فروش عمده فرش بزرگ پارچه یا سایز سفارشی و یا سایز استاندارد فرش را به قیمت درب کارخانه برای مساجد و نمایندگی های فروش فرش ماشینی در سراسر کشور دارا می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *