فرش ماشینی ابعاد بزرگ یکپارچه کاشان

برای سفارش فرش ماشینی ابعاد بزرگ یکپارچه کاشان با مدیر فروش شرکت فرش اصل تماس بگیرید :
تلفن تماس : ۰۳۱۵۵۴۷۱۹۰۴
تلفن همراه : ۰۹۱۳۳۶۲۳۷۸۹

استفاده از فرش های بزرگ پارچه امروزه در سایزها  و ابعاد های مختلف بسیار مورد توجه مصرف کننده ها و تولید کننده ها قرار گرفته است . می خواهیم در این مقاله مشخص نماییم که قصد ایجاد و استفاده از فرش های بزرگ پارچه یکپارچه چه می باشد . فرش های ماشینی مدت زمان طولانی می باشد که برای پوشش انواع محیط ها مورد استفاده قرار می گیرد . فرش های ماشینی به دلیل سرعت تولیدی که دارند ، از قیمت مناسب و کیفیت بالای برخور دار هستند و توانسته توجه عموم را به خود جلب نمایند . می توان گفت که امروزه شرکت ها و یا کارخانه های بسیار زیادی وجود دارد که در زمینه تولید فرش های ماشینی فعال می باشند و انواع فرش های ماشینی را با رنگ ، طرح ، کیفیت و شکل تولید می کنند . اما فرش های ماشینی برای تولید در اندازه دارای محددیت می باشند و برای تولید آن ها باید سایز های استاندار در نظر گرفت شود .
همانطور که می دانید فرش های ماشینی دارای اندازه های استاندارد و متداولی می باشند و این اندازه های استاندارد به دلیل محدودیت استفاده از دستگاه های بافنده می باشد . دستگاه های بافنده برای بافت فرش دارای اندازه های مشخصی هستند  که این اندازه ها و یا ابعاد عبارتند از ۳ متری ، ۶ نتری ، ۹ متری ، ۱۲ متری و ۲۴ متری .
کاربرد فرش های بزرگ پارچه ای
در اکثر محیط ها به اجبار و یا به دلیل زیبایی دکوراسیون لازم است که کل فضا را با فرش بپوشانند . این کار در بسیاری از مکان های عمومی مانند مکان های تاریخی ، اداری ، مذهبی و پذیرایی های بزرگ را شامل می شود . اگر این نوع از مکان ها دارای فضای بزرگی نباشند می توان آن ها را با فرش هایی که دارای اندازه های استاندار می باشند مفروش کرد . اما ممکن است که این مکان ها ، فضاهای بسیار زیادی را در برگیرند بنابراین دیگر مفروش کردن آن ها کار آسانی نمی باشد . فضاهایی از جمله سالن های اجتماعات ، هتل ها ، منازل مسکونی ، حسینیه ها ، مساجد و غیر امکان دارد که مساحت زیادی را در برگیرند و برای مفرش کردن آن ها اگر تعداد زیادی از فرش های با اندازه استاندارد استفاده کنیم جلوه مناسبی نخواهد داست . ممکن است در بعضی از مکان ها بزرگ دیده باشید که برای مفروش کردن آن از تعداد زیادی از فرش و کناره استفاده کرده باشند اما این کار باعث می شود که آن فضا غیر اصولی و نامنظم به نظر برسد . امروزه با پشرفت علم و تکنولوژی و تلاش هنرمندان و صنعت گران ، توانسته اند فرش های ماشینی ابعاد بزرگ را تولید کنند و این نوع از مشکلات را حل نمایند .
همانگونه که دیده و یا شنیده اید فرش های با سایز بزرگ را می توان به صورت بیضی ، گرد و یا چند ضلعی بافته و در مکان مورد نظر مورد استفاده قرار گیرد . در نتیجه می توان برای مکان های بزرگ از این نوع فرش ها برای مفرش کردن استفاده کرد و باعث منظم و اصولی شدن آن ها شد .
قیمت فرش های بزرگ پارچه ای متفاوت می باشد و قیمت آن ها به فاکتور های گوناگونی وابسته است که در ادامه توضیح می دهیم .
چگونگی تولید فرش های بزرگ پارچه ای
همانگونه که بیان کردیم فرش های قواره بزرگ دارای مزیت های بسیار زیادی است . و به همین دلیل در کشور های مختلف دارای طرفداران زیادی می باشد . صادرات فرش های بزرگ پارچه به کشورهای عربی برای استفاده در کاخ های سلطنتی و اماکن مذهبی صورت می گیرد . تعداد محدودی از تولید کننده های فرش ماشینی وجود دارند که در زمینه تولید فرش بزرگ پارچه ای فعالیت می کنند . البته تولید و بافته این نوع از فرش های ماشینی به هنر و مهارت خاصی نیازمند است و می توان گفت که تنها افراد صنعتگر ، هنرمند و با تجربه هستند که در این کار توانسته اند موفق شوند .
فرش های بزرگ را می توان در دسته فرش های سفارشی قرار داد . به این معنی که متقاضی با توجه به نیازیش و در نظر گرفتن تمام شرایط خود عم از رنگ ، تراکم ، شانه ، ابعاد ، سایز و غیره که در اختیار شرکت و یا کارخانه ی تولید کننده قرار می دهد فرش بزرگ پارچه ای را برای آن فرد تولید می کنند .
اصول طراحی و تولید فرش های بزرگ پارچه ای
مهم ترین و اولین اصل برای تولید فرش های بزرگ پارچه ، ابعاد آن ها است . برای تهیه فرش های بزرگ برای مکان های بزرگ ابتدا باید ابعاد آن مکان را به صورت دقیق بدست آورد و این اندازه گیری باید توسط یک متخصص و طراح انجام شود . آن فضا ممکن است که زاویه ، گوشه ، ستون ، شکل هندسی خاص و غیره را داشته باشد و باید این موارد حتما در اندازه گیری فرش رعایت شود . اصل بعدی که باید رعایت شود رنگ و طرح کلی فرش مورد نظر می باشد که باید توسط  طراح فرش ، طراح دکوراسیون و خریدار تعیین شود . طراحی تخصصی فرش ها نیازمند ظرافت و سلیقه خاصی می باشد تا فرش دارای زیبایی خاصی شود .  ویژگی های دیگر فرش های بزرگ یکپارچه نیز مانند شانه ، تراکم و غیره به سفارش مشتری تعیین می گردد . ولی معمولا فرش های بزرگ برای پذیرایی های بزرگ را با شانه و تراکم بالا و فرش های سایز بزرگ برای مساجد و مکان های عمومی را به صورت شانه و تراکم پایین تولید می کنند .
قیمت فرش های بزرگ پارچه ای
فرش های بزرگ پارچه همانگونه که بیان کردیم دارای قیمت ثابت و یا مشخصی نمی باشد . زیرا این نوع محصولات در سایز و ابعاد متفاوتی بافته می شود و با توجه این سایز و اندازه بر روی آن ها قیمت گذاشته می شود . عامل دیگری که در قیمت فرش های پارچه ای بزرگ تاثیر دارد عبارتند از طراحی موجود در شرکت و یا طراحی اختصاصی ، تعداد شانه و تراکم ، تعداد رنگ و غیره . قیمت فرش های بزرگ به نسبت فرش های استاندارد بالاتر است چون تنظیمات دستگاه بافنده باید بر اساس ابعاد درخواستی انجام شود .
خرید فرش های بزرگ پارچه کاشان
شما می توانید برای خرید فرش های بزرگ پارچه ای به شرکت های معتبر مراجعه کنید و فرش بزرگ پارچه را سفارش دهید . یکی از شرکت های معتبری که فرش های بزرگ پارچه را تولید می کنند فرش اصل می باشد . فرش اصل با بهره گیری از نیرو های متخصص و مجرب توانسته در بافت فرش های بزرگ با موفقیت قدم بردارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *