خرید فرش ۱۲۰۰ شانه و مشخصات آن

رشد تکنولوژی ، پیشرفته تر شدن دستگاه ههای بافت ، تلاش و تخصص کارشناسان و خبرگان حرفه فرش ماشین و …. عواملی هستند که به بهتر شدن بازار فرش و قالی کمک نموده اند . تقریبا تمام دستگاه ها و ماشین آلات بافت از کشور های اروپایی وارد ایران می شود از آنجایی که مهد صنعت و پیشرفت صنعتی در کشور های اورپایی کلید خورده است بی شک این واردات می تواند نقش مثبت و موثری بر بهبود فرش های بافته شده بگذارد .
تولید فرش ها ماشینی ۱۲۰۰ شانه و تراکم بالا نمونه بارزی از رشد و بهبود تولیدات است و شهر کاشان به عنوان اولین شهری که فرش ها را در شانه و تراکم بالا به مرحله تولید می رساند ، مهد تولید فرش ماشینی نام گذاری شده است . استقبال شدید مردم در بازار های داخلی و خارجی از فرش های ناب ایران تعدد و تنوع را چنان گسترش داده است که روز به روز صنعت فرش و قالی بسیار تخصصی تر از قبل به کار خود ادامه می دهد .
در دسته بندی معروف بر اساس تعداد گره های عرضی یا میزان شانه ، فرش ها به : فرش ۵۰۰ شانه ، فرش ۷۰۰ شانه ،  فرش ۱۰۰۰ شانه ، فرش ۱۲۰۰ شانه و فرش ۱۵۰۰ شانه رده بندی می شوند . جالب است بدانیم فرش ۱۵۰۰ شانه در حال حاضر تنها در کارخانه های تولید فرش کاشان به مرحله بهره برداری رسیده است به گونه ای که تولید کنندگان کاشانی با استفاده از به روزترین نوآوری های و دستگاه ها دنیا فرش های شبیه به فرش های دستبافت با نهایت ظرافت و زیبایی تولید کرده اند ،  به راستي كاشان را ميتوان شهر فرش ناميد . این محصولات بسیار لوکس و اشرافی محسوب می گردد . اما فرش های ۱۲۰۰ شانه که آن هم به علت ظرافت و زیبایی بالا فرش دستبافت گونه نامیده می شود قیمتی مناسب تر از فرش های ۱۵۰۰ شانه دارد اما نسبت به فرش های کم شانه تر گران تر و لوکس تر خواهد بود .
صحبت در مورد فرش ۱۲۰۰ شانه آنقدر زیاد و  پر اهمیت است که بر آن شدیم تا مقاله ای در رابطه با  مشخصات فرش ۱۲۰۰ شانه ارائه دهیم و در مقاله حاضر مفصلا به معرفی و بیان مزایا و مشخصات فرش ۱۲۰۰ شانه پرداخته شده است . امید است پس از مطالعه نوشتار به اطلاعاتی کامل در مورد این محصول به دست آورید .

ویژگی فرش ۱۲۰۰ شانه

در بین صادرات غیر نفتی ، فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه از ارزش و اعتبار بالایی در بازارهای جهانی برخوردار است . این محصول ، ناب و نسبتا جدید است که با وجود نو پا بودن و ورود تازه در بازار فرش و قالی به بهترین شکل ممکن در دل خریداران نفوذ نموده و وارد منازل شده است . زیبایی و لوکس بودن فرش های ماشینی ۱۲۰۰ شانه از مشخصه اصلی است که موجب استقبال عموم خریداران قرار گرفته است . به عبارتی مهم ترین ویژگی که فرش های ۱۲۰۰ شانه را از سایر محصولات جدا کرده است ظرافت بالا و ویژگی هایی که به دنبال ظرافت و زیبایی آمده است .
بالا رفتن شانه و تراکم فرش را فشرده و در هم تنیده می کند ، از طرفی به علت تعداد گره های بالا در هر متر طول و عرض نمی توان از الیاف ضخیم استفاده کرد از همین رو بکار گیری الیاف ظریف و نازک بر کم شدن قطر و نازکی فرش می انجامد و این موضوع علتی است تا فرش ها با شانه و تراکم بالا نازک ، سبک و در هم فشرده باشند .
یکی از مشخصات مهم این محصولات ، زیبایی است و بیشتر تابلو فرش ها که به واسطه زیبا بودن و زیبا نمودن خریداری می شوند تصاویری هستند که در شانه ۱۲۰۰ و تراکم رایج ۳۶۰۰ بافته می شوند .

قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰

تراکم رایج اين محصولات مورد نظر ۳۶۰۰ است ، ظرافت و استفاده از الیاف نازک فرش را برای پذیرفتن نقشه های شلوق و پر نگاره مناسب و جذاب نموده است . به دلایل عنوان شده قیمت فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه نسبت به فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه ، ۷۰۰ شانه و حتی ۱۰۰۰ شانه بالاتر بوده است .

فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته

علاوه بر طرح های پر نگاره و شلوغ و تابلو فرش ها ، شاهد آن هستیم که غالبا فرش های گل برجسته نیز از نوع ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ بافته می شوند . تفاوت فرش های گل برجسته و فرش های عادی در فرورفتگی ها و برجستگی هایی است که طی فرآیند پرداخت  یا آهار بر سطح فرش ایجاد می گردد . همین موضوع بر زیبایی فرش ۱۲۰۰ شانه تاثیر گذاشته و کف پوشی زیبا را به منزل ما هدیه می دهد .
فرش های گل برجسته ۱۲۰۰ شانه از بهترین الیاف هیت ست شده بافته شده اند و ویژگی این الیاف داشتن کیفت بالا ، مقاومت مناسب و … است . اما فرش های گل برجسته به علت پستی و بلندی به سختی تمیز می شوند از همن رو در هنگام جارو کشی باید دقت نمود تا پسماند یا آلودگی در عمق فرش باقی نماید چراکه در دراز مدت این آلودگی ها منجر به پوسیدگی و آسیب به فرش خواهد شد . همچنین نازک بودن فرش نیز شرایط نگهداری را خاص نموده و عدم توجه به نگهداری صحیح می تواند سوراخ و چارکی ایجاد نماید .

طرح های فرش ۱۲۰۰ شانه

در بالا به اینکه زیبایی مشخصه اصلی فرش های ۱۲۰۰ شانه است اشاره شد اما از طرح های جذاب و مشتری پسند نقش بسته بر این گونه محصولات می توان اشاره نمود به طرح های : افشان ، شاه عباسی ، حوض نقره ، سلین ، بهشت و …  . طرح هایی که با داشتن نگاره های و گل و شاخ و برگ ریز جذابیت و چشم نوازی را دو چندان می کند .

مشخصات فنی فرش های ۱۲۰۰ شانه

این فرش های زیبا مانند سایر فرش ها در ابعاد استانداری ۱۲ متر ، ۹ متر و ۶ متر تولید می شوند اما سایر فرش ها در ابعاد قالیچه ای ، پادری ، روپشتی و … هم قابل خرید هستند از آنجاییکه فرش های ۱۲۰۰ شانه در قسمت پذیرایی و لوکس خانه گسترانده می شود ، عموما در ابعاد کوچک به عنوان پادری و کناره کاربرد ندارد .
جنس نخ خاب از الیاف آکریلیک ، پلی استر ، فیلامنت ، ویسکوز ، bcf  یا ترکیبی از آن ها ست که با گذر از شرایط سخت و گرما دهی هیت ست مقاوم شده اند . نخ ترک هم در کنار نخ آکریلیک در دسته الیاف مرغوب قرار می گیرد که در فرش های صادراتی شاهد استفاده از آن هستیم .
ماشین های بافت فرش ۱۲۰۰ شانه که بر مشخصات فرش هم اثرگذار هستند. توانایی تولید فرش های ۱۲۰۰ شانه اصل و ناب توسط این دستگاه هاي مدرن و بروز به اثبات رسیده است و می توان انتظار کیفیت بالا و بافتی خوب را از دستگاه های نام برده داشت .

خرید اینترنتی فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه

شرکت فرش اصل ، با داشتن مشخصات فرش ۱۲۰۰ شانه ناب و درجه یک در بین تولید کنندگان حرف اول را می زند . خریدی با کیفیت ، با دوام ، زیبا و به صرفه از نیاز ها و اهداف هر خریدار است که می تواند با مراجعه به فروشگاه های آنلاین و فیزیکی گروه تولیدی فرش اصل ، بدان نایل آید . مطالعه مشخصات و ویژگی های فرش ۱۲۰۰ شانه برند فرش اصل ، به ما این نوید را می دهد که خرید از این شرکت ، با داشتن صرفه اقتصادی ، کیفیت بالا و زیبایی چشم نواز برای ما لذت بخش خواهد بود . این شرکت ، برای کاهش قیمت ها و یک معمله مستقیم و بدون واسطه با خریدار ، و برای دسترسی آسان مشتریان به این محصول لوکس ، شرایط را برای فروش اینترنتی فرش های ۱۲۰۰ شانه مهیا کرد .

شست و شوی فرش های ۱۲۰۰ شانه 

این محصولات به دلیل شانه و تراکم بالا و هیت ست شدن الیاف آکریلیک قبل از بافت ، در هنگام شست و شو هیچ تغییری در آن رخ نمی دهد . شما عزیزان می توانید با خاطری آسوده به شست و شوی فرشتان اقدام کنید . ولی لازم به ذکر است که شست و و شوی قالی از عمر آن می کاهد. شرکت فرش اصل ، برای حل این بحران ، اقدام به فروش لکه بری فرش کرده است .

برای خرید لکه بری فرش ، کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *