طراحی فرش در نگاره ها و طرح های درخواستی مشتری

گاهی برای خرید خانه سردرگم می شویم . فضای خانه را با وجود کالایی تصور می کنیم که امکان خرید آن در بازار نیست . کالاهای مورد استفاده در خانه در دو نوع کاربردی و تزئینی وجود دارد اما محصولاتی مانند فرش ، مبلمان و، پرده و … هم جنبه زیبایی و هم جنبه کاربردی دارند . عمده خریداران فرش و قالی ، مبلمان و پرده در بازار به دنبال خرید نوع خاصی هستند . به عبارتی در خرید این نوع کالاها بصورت از پیش تعیین شده ای از نظر رنگ و طرح و …. وارد بازار می شوند .
فضای خانه بیش از هر جایی دارای محیط هایی است که بصورت نامتعارف و بر اساس ابعاد زمین و … طراحی شده و ساخته شده اند . برای نموننه راهرو ها ، گوشه و کنار آشپزخانه و … از این فضاها هستند که گاها نمی توان آن ها را با فرش های متعارف موجود در بازار پر کرد همچنین علاوه بر سایز ، گاها طرح ها نیز سردر گم کننده بوده و ممکن است با وجود تنوع بسیار بالا آنچه مد نظر ماست یافت نشود . این موضوع خوصا در مورد تابلو فرش ها صحت دارد . تابلو فرش های چهره را که به هیچ وجه نمی توان بصورت موجود در بازار تهیه نمود و برای خرید یک تابلو فرش با طرح و عکس خانواده باید محصول را از بهترین تولیدی ها و کارخانه ها سفارش داد . حال آنکه امکان سفارش هر نوع فرش و تابلو فرش از کارخانه فرش اصل قابل انجام است . مدنظر داشته باشد که اگر دوست دارید منزل و فضای اتاق شما با فرشی که از لحاظ رنگ و طرح و سایز و … باب سلیقه شماست پوشیده شود و به هر دلیل فرش را در بازار بزرگ  یافت نکرده اید می توانید به راحتی ، طرح را از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش اصل سفارش داده و در کم ترین زمان ممکن فرش با ویژگی های دلخواه و قیمت مطلوب را در اختیار داشته باشید .
با وجود انکه بازار فرش و قالی می تواند سلیقه عموم افراد را پوشش دهد اما دلایل مختلفی وجود دارد تا بتوان ادعای عدم وجود نوع خاصی از تخته فرش را داشت و نسبت به سفارش ان اقدام نمود .  در این مقاله سعی کرده ایم تا مفصلا در رابطه فرش های سفارشی با طرح دلخواه صحبت شود .
طراحی فرش های سفارشی دلخواه
تصور نمایید فرشی میخواهید تا در همان اندازه ها و طرح های معمول دارای رنگی خاص باشد یا با داشتن ویژگی های رایج در بازار در دسته فرش های بی  قواره قرار گیرد . همچنین کم نیستند تعداد صاحب خانه هایی که طرح خاصی را مد نظر داشته و بنا بر تصور خاص خود وارد بازار می شوند . ناگفته نماند که سبک معماری های جدی ، روبرو شدن با سلیقه های خاص و همسو شدن با دنیای همرنگی با سایر کشور ها و فرهنگ ها ممکن است خریداری خواهان به هم زدن تمامی این استاندارد ها شود و به دنبال خرید فرشی کاملا متفاوت بر آید . داشتن محصولی منحصر به فرد موردی است که امروزه بیش از قبل به چشم می خورد . در بازار فرش به این گونه از فرش هایی که در بازار وجود نداشته اما توان تولید آن در کارخانه های با تکنولوژی مانند کارخانه فرش اصل وجود دارد و مشتریان می توانند با ثبت سفارش و ویژگی های دلخواه خود خواستار تولید محصول شوند ، فرش های سفارشی گفته می شود . فرش هایی سفارشی با طرح دلخواه ، رنگ دلخواه ، سایز دلخواه و …. از همین نوع هستند .
طراحی فرش های سفارشی با طرح های درخواستی مشتری ، نیازمند طراحان خبره و زبر دست است .

سفارش فرش دلخواه
زمانی هایی وجود دارد که ترجیح می دهیم به جای خرید لباس آماده به خیاطی رفته و بر اساس سلیقه خود لباس مد نظر را تهیه کنیم . عموما در چنین زمان هایی نتوانسته ایم لباس محبوب خود را از بعد سایز و رنگ و … از بازار تهیه نماییم ، در مورد فرش ها هم همینطور است ، می توانیم به بافنده و تولید کننده در حکم خیاط مراجعه نموده و با ثبت ویژگی های خاص فرش سفارشی دلخواه را داشته باشیم .
هرچند می توان از نظر و تجربه خیاط در موارد مختلط کمک گرفت اما نظر نهایی بر عهده فرد است ، در مورد سفارش فرش دلخواه با طرح های درخواستی نیز به همین منوال عمل می شود با وجود آنکه می توان برای سفارش به فروشگاه اینترنتی فرش اصل مراجعه کرده و از نظرات و تجربیات مشاوران انلاین که از کارشناسان این حرفه هستند استفاده کرد اما در نهایت خود فرد مسئول فرش سفارشی بوده و بر اساس نظر خود محصول بهتر را سفارش خواهد داد . البته این محصول بنا بر کاربرد و استفاده در اتاق نشیمن ، اتاق خواب ، سالن های پذیرایی و … متفاوت خوده بود .
در نظر داشته باشید که در تولید فرش سفارشی از فروشگاه اینتنرتی فرش اصل هیچ گونه محدودیت سفارشی وجود نداشته و این امکان فراهم است تا خریدار بنا بر ویژگی های خاص فرشی را سفارش دهد که کاملاً مطنبق بر فضای خانه باشد .
سفارش بر اساس ویژگی های مختلف
سفارش فرش با طرح دلخواه یکی از چندین نوع سفارش است . سفارش می تواند بر اساس طرح ، رنگ ، سایز و … باشد . از رایج ترین ثبت سفارش هایی که در فروشگاه فرش اصل به عنوان یکی از بهترین تولید کننده ها در سراسر جهان انجام می گیرد می توان به موارد زیر اشاره کرد :
فرش با ابعاد سفارشی
در بافت فرش های رایج ابعاد استاندار و غیر استاندارد وجود دارد . فرش های استاندارد که بصورت عمده در بازار به فروش می رسند شامل فرش های ۶ متر ، ۹ متر ، ۱۲ متر و گاها ۲۴ متر است . فروش بیشتر در اولین فرش های ماشینی تولید شده در ابعدا ۱۲ متر بود اما اندکی بعد فرش های ۹ متر و در حال حاضر فرش های ۶ متر عنوان بیشتری فروش از جهت سایز را به خود گرفته اند که این مهم دلیلی جز گسترش آپارتمان نشینی و کوچک شدن سایز خانه ها ندارد .
ابعاد غیر استاندارد سایر سایز هایی هستند که در حیطه استاندارد وجود ندارند . جالب آنکه امکان سفارش هر سایز غیراستانداردی از فروشگاه اینترنتی فرش اصل امکان پذیر است .
علاوه بر سایز ، می توان اشکال هندسی مختلف فرش را هم از فروشگاه اینتنرتی فرش اصل سفارش داد . محدودیت واقع شده بر شکل فرش ها نسبت به سایز بیشتر است . در حالت کلی فرش ها تنها در غالب مستطیل عرضه می شوند اما تون تولید انواع مختلف فرش های مربع ، فرش دایره ، فرش بیضی ، فرش مثلث، فرش چند وجهی ، فرش با شکل انتزاعی و …. در کارخانه های پیشرفته همانند کارخانه فرش اصل وجود دارد .
فرش با طرح های سفارشی
مورد دیگر و پر اهمیت برای مشتریان فرش هایی است که بر طرحی باب میل و سلیقه آن ها داشته باشد . سفارش فرش با طرح دلخواه نیز در فروشگاه اینترنتی فرش اصل امکان پذیر است . در دید طراحان دکوراسیون و اصول زیبایی شناسی طرح و رنگ بر فضا اهمیت زیادی دارد . خاص بودن دکورسیون ، نوع معماری و …. بر اساس طرح فرش تحت تأثیر قرار می گیرد .
امروزه رقابت مهم کارخانه های تولید فرش بر سر تواناییهایی است که کارخانه جهت تولید محصولات سفارشی از خود ارائه می دهد . برای نمونه تولید تابلو فرشهای سفارشی یکی از رقابتی ترین محصولاتی است که کارخانه تولید فرش اصل توانسته در این زمینه تکنولوژی و توانایی خود را نشان دهد .
خرید فرش سفارشی دلخواه
همانطور که در سراسر متن نوشته اشاره شد ، خرید فرش سفارشی مرغوب ، با کیفیت و ارزان قیمت از فروشگاه فرش اصل امکان پذیر است . ادعای غلطی نیست اگر بگوییم این نوع خدمت از سوی فرش اصل بهتر از سایر تولید کننده عرضه می شود .
فراهم آوردن شرایطی که رضایت خاطر مشتریان را بالا برده و سفارش و کالای درخواستی ان ها را به واقعیت تبدیل نماید از اهداف کارخانه فرش اصل است .
مشتریان می توانند به وب سایت یا فروشگاه اینترنتی فرش اصل مراجعه نموده و پس از ثبت ویژگی های فرش دلخواه از تولید زود هنگام و خرید به صرفه و با کیفیت محصول مد نظر خود اطمینان داشته باشند .
به یاد داشته باشید که مسئول ثبت ویژگی های فرش خود فرد خواهد بود از همین رو در هنگام ورود اطلاعاتی نظیر طرح ها و نگاره ها ، ابعاد و سایز ، اشکال و اندازه ها و … نهایت دقت را داشته باشید . در فروشگاه اینترنتی قسمتی مربوط به مشاوره آنلاین وجود دارد که کارشناس متخصص آماده پاسخگویی به سوالات خریداران خواهد بود . می توانید در زمینه های تخصصی از مشاور انلاین کمک گرفته و در ثبت سفارش قدرتمند تر عمل نمایید .
بی شک فروشگاه اینترنتی فرش اصل بهترین مکان خرید و برند فرش اصل با کیفیت ترین و مقرون به صرفه ترین کالا ها را برای فضای خانه شما عرضه می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *