چه فرشی برای پذیرایی بخرم؟

تاچند سال قبل فرش ها محصولاتی بودند که صرفا جهت پوشاندن کف خانه و به عنوان عایقی در برابر سرما، گرما، حشرات و … مورد استفاده قرار می گرفته اند . خصوصا در مورد فرش های دستبافت که اولین فرش های بافته شده در ایران بوده و قیمت گزافی هم داشتند . روی کار آمدن و تولید فرش های ماشینی آن هم در حجم انبوه و تعداد بسیار بالا توسط تولید کنندگان متعدد در نقش ها ، ابعاد ، رنگ ها و کیفیت های متفاوت ، نگاهی متفاوت به فرش ها ماشینی در بازار ایجاد کرد . فرشهای ماشینی ، جنبه های دیگری هم به خود گرفتند و در دکوراسیون ، جهت زیباسازی و تغییرات ظاهری فضا ، اعمال نظر کردند. در این میان پذیرایی به عنوان قلب دکوراسیون ، بهترین فضا برای خود نمایی فرش های ماشینی و طرح ها و نگاره های زیبایی شد که توسط دست هنرمندان ایرانی طراحی شده و بر فرش هایی بافته می شدند دارای شانه و تراکم بسیار بالا .
هر چه تعداد شانه و تراکم در فرش های ماشینی بیشتر شود ، بر جنبه زیبایی آن افزوده شده و بیش از پیش به فرش مناسب برای پذیرایی نزدیک می شوند . برای مثال فرش های ۱۲۰۰ شانه و پس از آن فرش های ۱۰۰۰ شانه باب انداخته شدن در زیر پای مهمان ها هستند . اگر قصد دارید ، پذیرایی خانه شما شیک و لوکس به نظر برسد برای پاسخ به این سوال که چه فرشی برای پذیرایی بخرم ؟ زمان صرف کنید و تحقیق و تفحص به خرید فرش برای پذیرایی بپردازید .
مقاله حاضر تحت همین عنوان و صرفا جهت معرفی بهترین فرش برای پذیرایی به قلم تحریر در آمده است . در این مقاله به تمام جهات کف پوش پذیرایی توجه شده و سعی نموده ایم بهترین محصول را به شما معرفی نماییم . بی شک نمی توان از فرش ، رنگ و طرح خاصی برای فرش پذیرایی نام برد چراکه عوامل مختلفی در انتخاب فرش مناسب برای پذیرایی دخیل بوده و در نهایت مهم ترین عنصر ، سلیقه خریداران است اما با ارائه ویژگی های فرش مناسب می توان تا حد زیادی خریداران را در پاسخ به این سوال که چه فرشی برای پذیرایی بخرم ؟ راهنمایی نمود .
فرش با چه شانه و تراکمی برای پذیرایی بخرم
مورد مهم در انتخاب قالی پذیرایی میزان شانه و تراکم است ، ویژگی های فنی و ظاهری فرش هستند که کاربرد و مکان انداخته شدن فرش را مشخص می کنند . حال بسیاری از ویژگی ها خصوصا ریز بافی و زیبایی توسط شانه و تراکم تعیین می شود . شانه و تراکم تعداد گره هایی است که به ترتیب در هر متر عرض و طول فرش زده می شود و وظیفه آن تشکیل پیکره فرش و اتصال نخ خاب به نخ های تار و پود است . هرچه تعداد گره ها بیشتر باشد ، در هم تنیدگی و فشردگی فرش بیشتر می شود و می توان در یک متر تعداد بیشتری گره به کار برد این به معنای ظرافت بافت و ریز نگری فرش است . در محصولاتی که شانه و تراکم بالاتری دارند نگاره های پیچیده و ترکیب رنگ های متنوع و شلوغ به خوبی نمایان شده و در یک کلام هرچه شانه و تراکم قالی بیشتر باشد ، از نظر طرح و نقشه ، فاخر تر خواهد بود . ما هم برای دکوراسیون پذیرایی به دنبال همین مورد هستیم زیبایی فرش و قالی . ظرافت بافت در فرش های ۱۲۰۰ شانه به حدی است که به آن ها نام فرش های دستباف گونه اطلاق شده است . پس از فرش های ۱۲۰۰ شانه می توان از محصولات ۱۰۰۰ شانه با تراکم بالا در پذیرایی استفاده کرد . این محصولات هم زیبایی و ظرافت بافت مناسبی برای مکان های لوکس و مهمان نشین خانه دارند .
فرش با چه طرحی برای پذیرایی بخرم
از انجایی که فرش ها حجم زیادی از کف خانه را به خود اختصاص می دهند در دید بیننده بسیار اثر گذاشته و حتی بر روح و روان مهمان ها می توانند موثر واقع شوند . فرش های ماشینی طرح ها و سبک های مختلفی دارند که در سه دسته کلی : فرش های کلاسیک ، فرش های سنتی و فرش های مدرن و فانتزی تقسیم خواهند شد . هر دسته شامل ده ها طرح زیبا و رنگارنگ است که انتخاب و استفاده از هر کدام بر عهده سلیقه خریدار با توجه به المان های زیبایی شناسی است . عموما برای پذیرایی از طرح های سنتی و کلاسیک استفاده می کنند شباهت این رو طرح به یکدیگر بیشتر از شباهت به طرح های فانتزی و مدرن است . در انتخاب طرح فرش برای پذیرایی حتما به سبک زندگی و سایر وسایل دکور توجه نمایید . همانطور که از نام هر طرح مشخص است طرح های سنتی برای فضاهای سنتی ، طرح های مدرن برای فضاهای مدرن و طرح های کلاسیک برای فضاهای کلاسیک بکار گرفته می شوند . در صورت انتخاب نادرست طرح ، برای مثال استفاده از طرح مدرن در فضایی سنتی نوعی عدم هماهنگی و بی ثباتی در دکور به وجود می آید که تمام فضای خانه را ناهارمون و نازیبا جلوه می دهد .
به یا داشته باشید که طرح های شلوغ فضای پذیرایی را کوچک و طرح های خلوت و درشت نگاره فضای پذیرایی را بزرگ تر از واقع نشان می دهد پس با در نظر گرفتن ابعاد پذیرایی در انتخاب طرح فرش مناسب برای پذیرایی گام بردارید .
فرش با چه رنگی برای پذیرایی بخرم
المان های تعیین کننده رنگ فرش پذیرایی ، پرده ها ، مبلمان و کف پوش هستند . این سه عنصر به علت بزرگی و نزدیکی که به فرش ماشینی دارند بهترین موارد جهت تعیین بهترین رنگ برای فرش پذیرایی هستند . انتخاب رنگ با توجه به مبلمان و .. به معنای آن است که در انتخاب باید رنگی انتخاب شود که هنگام قرار گرفتن در کنار سایر وسایل بتواند خود را به زیبایی ست کند . گاها رنگ های روشن ، گاها رنگ های تیره و گاها رنگ های تیره و روشن می توانند ترکیب زیبایی باشند . برای مثال اگر پرده پذیرایی خانه شما سفید از می توانید از فرش با رنگ زمینه سرمه ای ، سبز ، کرم ، گردویی ، آبی و … استفاده نمایید و زیبایی دکور را تکمیل کنید در این هنگام توجه به رنگ زمینه مد سال هم می توانند جالب توجه باشد .
اگر پذیرایی خانه شما از نور کافی برخوردار است رنگ های تیره و اگر از نور کافی برخوردار نیست رنگ های روشن گزینه خوبی برای پذیرایی هستند . سری به فروشگاه های اینترنتی برند های معتبر فرش و قالی بزنید و از رنگ های و طرح های مختلف دیدن کنید ، تصور هر رنگ در کف پذیرایی منزلتان و نظر در مورد ست شدن یا نشدن ان می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب باشد .
فرش با چه ابعادی برای پذیرایی بخرم
پذیرایی مکانی است که بسیار کم تر از سایر فضاهای خانه مورد استفاده قرار می گیرد و عموما از مبلمان و صندلی برای نشستن استفاده می شود تا فرش . مکانی است که در آن وسایل لوکس و فانتزی خود نمایی کرده و در گوشه و کنار پذیرایی مجسمه و گلدان و … به چشم می خورد .
در انتخاب ابعاد فرش باید یاد داشته باشیم که اگر تمام فضا را با فرش ماشینی پر کنیم جایی برای گذاشتن وسایل تزئینی نبوده و فرش ها به علت داشتن طرح های زیبا و فاخر قادر نخواهند بود به خوبی و به شایستگی جلوه گری کنند . پس ابعاد پذیرایی را اندازه بگیرید و فرشی انتخاب کنید که از هر طرف چندین سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد . در واقع فضای خالی بین لبه فرش و دیوار در زیبایی دکور پذیرایی نقش خواهد داشت . اگر پذیرایی بزرگی دارید چند تخته فرش ۶ متری یا ۹ متر بهتر از یکی دو تخته فرش بزرگ به نظر می رسد . محصولی با ابعاد استاندارد برای پذیرایی خریداری نمایید که بیننده در یک نگاه بتواند تمام طرح و قرینگی آن را از نظر بگذراند .
حتی در خانه های ویلایی بسیار بزرگ می توان فرش ها را به گونه ای خریداری نمود که فضا را پارتیشن بندی کرده و قسمت های مختلفی در پذیرایی با کارکرد های متفاوت به وجود آورد . چند تخته فرش هماهنگ اما غیریکسان را در جای جای پذیرایی و هال پهن کنید و قسمتی را به مهمان ها جهت گپ زدن و صحبت های خودمانی ، قسمتی را به بازی کودکان و قسمتی را به تماشای تلویزیون اختصاص دهید . این فضا می تواند برای دورهمی های شبانه خانوادگی هم مورد استفاده قرار گیرد .
خریداران فرش برای پذیرایی به جنبه زیبایی فرش توجه خاصی مبذول داشته اند و گاها با این مورد مواجه می شوند که فرش های مناسب برای پذیرایی که همان فرش های با شانه و تراکم بالا و طرح های مد روز و فاخر هستند از قیمت گزافی برخوردار می باشند در این حالت باید تکنیک های خرید مانند خرید اینترنتی ، خرید از نمایشگاه ها و مراکز عمده فروش ، خرید در آفر های ویژه و … را در نظر داشت . جهت خرید فرش های ماشینی برای پذیرایی به برند های نامی و خوش اوازه مراجعه نمایید تا فرشی با کیفیت و زیبا نصیبتان شود .
خرید فرش برای پذیرایی
شرکت فرش اصل ، بزرگترین فروشگاه فرش پذیرایی است که انواع محصولات اعم از قالی دستباف ، فرش ماشینی لوکس ، فرش های ۱۲۰۰ شانه ، فرش ۱۰۰۰ شانه را برای پذیرایی ذارد . این شرکت ، تولید کننده انواع فرش های لوکس ماشینی و دستباف می باشد . قالی های دستباف علاوه بر زیبایی که به دکوراسیون و فضای پذیرایی می دهد ، نوعی سرمایه نیز محسوب می شود .
تمیز کردن فرش پذیرایی
جمع کردن قالی پذیرایی برای شستن به دلیل وجود وسایل لوکس در آن فضا و مبلمان ، کاری سخت و طاقت فرساست . شرکت فرش اصل با عرضه انواع لکه بری فرش ، به هموطنان پیشنهاد می دهد تا برای تمیز کردن فرش های پذیرایی ، از این محلول شست و شوی فرش استفاده کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *