گبه فرش قشقایی

یکی از مهم ترین نیاز های انسان بعد از خوراک ، نیاز به مسکن و مکانی امن برای زندگی است . داشتن فضایی که مأمن آرامش باشد نیاز هر فرد خصوصا در شهرهای بزرگ و شلوغ است . از گذشته های دور همواره خانواده ها سعی در تهیه مکانی بهتر برای زندگی داشته اند . فراهم آوردن امکانات رفاهی و آسایشی برای زندگی راحت تر مورد مهمی بوده که بنا بر نیاز انسان همواره مورد توجه بوده است .
از نخستین سال هایی که سکنی گزیدن در مکان باب شده است ، داشتن هر خانه در صورتی برای زندگی مناسب بود که با کف پوش مناسب پوشیده شده باشد . انواع مختلفی از کف پوش ها مورد تست شدن قرار گرفته اند . از پوست و پشم حیوانات گرفته تا بهترین فرش های دستبافت و ماشینی در طرح ها و متد های مختلف . در بین تنوع بالایی از کف پوش ها فرش های ماشینی به عنوان بهترین کف پوش در سراسر جهان شناخته شده اند . متد ها و طرح های تولید شده از سوی تولید کنندگان کاشانی به حدی مرغوب است که در سراسر کشور به شهرت رسیده است .
در این نوشتار پس از مقدمه کوتاهی در رابطه با فرش های ماشینی به سراغ انواع مختلفی از فرش های ماشینی فروشگاه اینترنتی فرش اصل خواهیم رفت . فروشگاه فرش اصل انتخاب شده است چراکه بهترین و پر مخاطب ترین فروشگاه موجود در بازار است . هم چنین تمرکز مقاله بر روی فرش های گبه ای است که با قرار گرفتن در دسته فرش های فانتزی جدید ترین محصولات تولید شده در کارخانه های معروف کاشان هستند .

فرش های ماشینی
کشور ایران به داشتن فرش های دستبافت و ماشینی غنی از هنر و وجاهت در جهان شناخته شده است . اولین بافته های دستبافت و ماشینی به کشور ایران منصوب شده است . شناسایی نگاره ها و طرح های بافته شده بر روی قدیمی ترین فرش دستبافت کشف شده در طول تاریخ رگه هایی از فرهنگ آریایی را به تصویر کشیده است . کیفیت این محصول به حدی ست که پس از گذشت سالیان دراز تنها قسمت هایی از ان دچار پارگی شده است و اساس فرش سالم باقی مانده است . در حال حاضر قدیمی ترین فرش دستبافت جهان در موزه نگهداری می شود .
سال ۱۳۴۰ ، سال تولد اولین فرش ماشینی در سراسر جهان بوده است . کارخانه تأسیس شده در شهرک صنعتی راوند اولین کارخانه تولید فرش ماشینی در شهر کاشان توانست با ارائه فرش هایی هر چند ابتدایی به خوبی جای خالی کف پوش را در خانه هایی که توان خرید فرش دستبافت را نداشته اند ، پر کند . شاید آن هنگام حتی تولید کنندگان هم انتظار چنین استقبال و پیشرفتی را از سوی تولید خریدران نداشتند اما محصولات به سرعت هرچه تمام تر جایگاه خود را در خانه ایرانیان پیدا کرده و پس از مدتی یکی از اساسی ترین محصولات صادراتی غیر نفتی را شکل دادند . رفته رفته کارخانه های تولید فرش ماشینی رونق گرفت و رقابت بر سر تولید محصولاتی که بتواند سهم بالایی از بازار را در اختیار بگیرد بالا گرفت . در حال حاضر بالغ بر ۷۰۰ کارخانه ثبت شده و تعداد زیادی کارخانه ثبت نشده و کارگاه و … در شهر کاشان در حال فعالیت هستند . همانطور که بر همگان واضح و مبرهن است ، بهترین فرش ها از دل کارخانه های کاشان خصوصا کارخانه های معروف و معتبری مانند فرش اصل خارج می شوند اما سوال اساسی این است که کدام ویژگی در فروشگاه فرش اصل محصولات را به بهترین فرش تبدیل کرده است . از آنجایی که پاسخ به این سوال مهم تلقی می شود ، در این قسمت به برشمردن ویژگی های فرش های ماشینی صادراتی فروشگاه فرش اصل پرداخته می شود .

ویژگی گبه قشقایی فروشگاه فرش اصل
وسواس هنگام خرید فرش از آنجا نشات می گیرد که فرش ها بافته های عمری و با دوامی هستند که قرار است سالیان سال در خانه ما خوش بدرخشند . داشتن یک تخته فرش مناسب تأثیر بسزایی در دکوراسیون خانه دارد و در حالت مقابل هم فرش های بد قواره و ناجور می توانند دکوراسین را بسیار آشفته نشان دهند و حتی در ذهن بیننده هم تأثیرات منفی بگذارند . بی شک هنگام خرید فرش تنوع بالای محصولات خریداران را دچار سردرگمی خواهد کرد . شناخت ویژگی های فرش مناسب در خرید بهتر کمک کننده خواهد بود .
۱-    استفاده از مواد اولیه با کیفیت : مواد اولیه پایه ای ترین مورد در تولید بهترین محصول است . کارخانه فرش اصل در تولید محصولات خود از مواد اولیه با کیفیت کمک می گیرد . فرش های سنتی و کلاسیک خود را با نخ خاب اکرولیک هیت ست شده و فرش های فانتزی خود را با نخ خاب پلی استر ، پلی پروپلین یا بی سی اف تولید می کند . فرش های گبه قشقایی فرش اصل از الیاف پلی استر تولید شده است . الیاف پلی استر برای تولید گبه قشقایی مناسب ترین نوع الیاف شناخته شده است .
۲-    عدم اشتباه در بافت : بافت صحیح مهم ترین موردی ست که در بافته های فرش اصل دیده می شود . قرینگی نگاره های در فرش های سنتی و کلاسیک و داشتن وزن در طرح های گبه قشقایی زیبایی بافته را دو چندان می کند . گبه های قشقایی فروشگاه فرش اصل هیچ گونه خطای بافتی شامل نخ در رفتگی ، تکرار سیلند ، عدم تطابق با نقشه و … را نخواهد داشت . کوچک ترین خطایی در بافت گبه قشقایی را در مرحله آهار زنی از دور رقابت ها حذف خواهد کرد .
۳-    زیبایی نقشه : رقابت در کارخانه های بزرگ فرش کاشان بر سر زیبایی نگاره ها خواهد بود چراکه همگی از بهترین مواد اولیه استفاده کرده و سعی می کنند با خلاقیت ، نو آوری و ایجاد طرح هایی زیبا توجه مخاطبین را جلب کنند . قدرت مانور بر روی طرح فرش های گبه قشقایی که اولین بار از ذهن خلاق بافنده الهام گرفته است ، از سوی طراحان بسیار بالا ست . زیبایی بی نظیر طرح گبه قشقایی از یک طرف و بازتاب خلاقیت طراحان از سوی دیگر می تواند خریداران را تحت تأثیر قرار دهد . می توان فرش های گبه قشقایی موجود در فروشگاه فرش اصل را به عنوان یکی از زیباترین فرش های فانتزی نام نهاد .
۴-    شانه و تراکم : دیگر ویژگی فرش های کاشان داشتن شانه و تراکم دقیق ، بالا و ظرافت بافت است . بالاترین شانه و تراکم مربوط به بافته های فرش اصل است . در تولید فرش های گبه قشقایی نمی توان از شانه و تراکم بسیار بالا استفاده کرد چراکه این نوع گبه ها برای مکان هایی مناسب هستند که تردد زیاد بوده و نیازمندی بالا به شست و شو امکان بافت گبه های قشقایی در شانه و تراکم بالا را منتفی کرده است .
۵-    مناسب بودن قیمت فرش های فروشگاه اصل : فرش های تولید شده در کاشان علاوه بر تمامی موارد عنوان شده در قیمت هم با یکدیگر به رقابت پرداخته اند . اگر به مقایسه قیمت ها پرداخته باشید قطعا متوجه شده اید که فرش های کاشان با کیفیت بالایی که دارند نسبت به فرش های سایر کارخانه ها از قیمت نسبی کم ترین برخوردار هستند . در این بین تولید کنندگان جهت رفاه حال مشتریان ، فروش بیشتر و راحت تر ، کسب سود بالا تر برای خود و قیمت ارزان تر برای خریداران دست به تأسیس فروشگاه های اینترنتی زده اند . فروشگاه اینترنتی فرش اصل تمامی محصولات خود را در این فروشگاه به کم ترین قیمت ممکن عرضه کرده است . گبه قشقایی یکی از پرطرفدار ترین محصولاتی ست که در فروشگاه فرش اصل عرضه می شود . فرش های فانتزی بنا بر ویژگی های خاص خود از جمله داشتن طرح های ساده ، استفاده از الیاف پلی استر ، شانه و تراکم نه چندان بالا و … ، قیمت کمترین نسبت به فرش های سنتی و کلاسیک دارند و خرید بصورت اینترنتی از فروشگاه فرش کاشان قیمت گبه قشقایی را در حد امکان پایین می آورد .

خرید فرش های گبه قشقایی فروشگاه فرش اصل
بهترین روش برای خرید فرش های گبه قشقایی ، خرید از فروشگاه اینترنتی و بصورت آنلاین است . دلیل توصیه ما بر خرید اینترنتی مزیت های بی شماری ست که این فروشگاه نسبت به روش های خرید حضوری و فیزیکی دارد . شاید برای ساکنین شهر کاشان مراجعه به کارخانه فرش اصل بر خرید اینترنتی ترجیح داده شود اما در شهر های شلوغ و شهر های دور از کاشان که امکان دسترسی به کارخانه دشوار است و شلوغی و ترافیک دردسر هایی جهت خرید فیزیکی به دنبال دارد ، مزیت های استفاده از فروشگاه اینترنتی فرش اصل چند برابر می شود . برند فرش اصل نیز به دلیل سابقه خوب ، تولید محصولات با کیفیت ، ارزان و خدمت رسانی بی نظیر به مشتریان مورد توجه قرار گرفته است . بی شک محصولات فرش اصل می تواند بهترین ها را برای شما به همراه داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *