فرش ماشینی مناسب چی بخرم ؟

در تمامی دنیا فرش ایرانی را به عنوان بهترین فرش می شناسند . به دلیل این که ایران زادگاه تولید فرش می باشد و برای خرید بهترین فرش ماشینی برای منزل می توانید فرش ایرانی را انتخاب نمایید هم از نظر کیفیت و هم از نظر جنس بهترین هستند . شما می توانید در این باره نیز تحقیق نمایید و بعد از تحقیق باز هم به همین نتیجه خواهید رسید . اگر برای منزلتان بدنبال فرش باکیفیت مناسب قیمت می باشید ، ما به شما خرید فرش به صورت مستقیم از کارخانه را پیشنهاد می کنیم که یکی از راه های خرید به صورت مستقیم و از کارخانه خرید اینترنتی فرش می باشد . از آنجا که تعویض فرش برای خانواده ها بسیار دشوار است و به اقتصاد خانواده فشار می آورد ، ما در اینجا اصولی را برای شما بیان می کنیم تا بتوانید بهترین فرش ماشینی را خریداری کنید .
قوانینی که قبل  از خرید فرش مناسب باید به آن ها توجه کنید
در زمان های قدیم افراد برای فرش کردن منازل خود به دنبال فرش هایی بودند که بتواند تمامی فضای منزل را پوشش دهند . اما امروز برای خرید فرش عوامل بسیاری را در نظر می گیرند . برای مثال یکی از آن ها زیبایی فرش است تا بتواند منزل را نیز زیبا نماید . بنابراین شما برای این که انتخاب مناسبی داشته باشید قبل از خرید باید بدانید که به چه نوع فرش با چه اندازه ای نیاز دارید .
•یکی از مهم ترین قوانین توجه به فضا و متراژ منزل است . تا بر اساس آن فرش با متراژ و یا ابعاد مناسب را انتخاب نمایید . ابعاد فرش انتخابی تان باید به گونه ای باشد که از دیوارها حدود ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر فاصله داشته باشند . متراژ دقیق فرش مهم نمی باشد چیزی که مهم است این است که اطراف قالی فضایی خالی وجود داشته باشد . و قالی تمامی فضار را پر نکند . اگر ابعاد اتاقتان کوچک است لازم نیست که به اندازه ی ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر کنار آن خالی باشد فقط فرش انتخابیتان از اندازه اتاق کمی کوچکتر باشد تا تمام اتاق را پر نکند .
• برای انتخاب فرش برای اتاق خواب باید این موضوع را در نظر داشته باشید که فرش اتاق خواب باید به گونه ای باشد که هنگام برخواستن و یا نشستن بر روی احساس گرمی و راحتی داشته باشید و باید ابعاد فرش به گونه ای باشد که هنگامی که زیر تخت قرار گرفت از کناره های تخت بیرون باشد و همچنین نباید کمتر از ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر از کناره های تخت بیرون قرار بگیرد ، زیرا در غیر این صورت زیبایی خود را از دست می دهد . در هنگام انتخاب فرش برای اتاق خواب علاوه بر زیبایی باید به ابعاد آن نیز توجه کنید . مناسب ترین فرش برای اتاق خواب فرش های فانتزی می باشند .
• برای فرش کردن اتاق نشیمن باید فرشی را انتخاب کنید که پایه های جلویی مبلو روی فرش قرار بگیرد . زیرا هنگامی که روی مبل می نشینید پایتان روی فرش باشد . اکثر افراد به اشتباه فرشی را خریدارای می کنند که دارای اندازه ی کوچکی است و فقط وسط اتاق نشیمن را پر می کند و تنها میز بر روی آن قرار می گیرد . بنابراین برای این که انتخابی زیبا و اصولی داشته باشید بهتر است فرشی که دارای اندازه مناسب با اتاق نشیمنتان است را انتخاب کنید که نه بیش از اندازه کوچک باشد که فقط میز بر روی آن قرار گیرد و نه بیش از انداره بزرگ که تمامی پایه های مبل بر روی آن قرار بگیرد . مناسب ترین فرش برای اتاق نشیمن فرش های ۷۰۰ شانه می باشند .
• برای انتخاب فرش برای میز ناهارخوری باید دارای ابعادی باشد که با بیرون کشیدن صندلی ها باز هم تمامی پایه های آن ها بر روی فرش قرار بگیرد. یعنی حدود ۵۰ الی ۶۰ سانتی متر از میز ناهارخوریتان بزرگتر باشد . برای آشپزخانه نیز بهتر است از گلیم فرش ها استفاده نمایید .
• برای انتخاب فرش برای پذایریی نیز می توانید از فرش های ۱۲۰۰ شانه استفاده نمایید زیرا این نوع از فرش های دارای زیبایی خاصی می باشند و برای اتاق پذیزای بسیار مناسب می باشد .
• برای تعریف کاربری های متفاوت برای منزلتان می توانید فرش های با اندازه های متفاوت و یا طرح های متفاوت خریدارای نمایید برای مثال یکی از روش های که در چیدمان دکوراسیون ها مورد استفاده قرار می گیرد ، استفاده از چند قالیچه به جای یک فرش بزرگ می باشد این کار هم باعث زیبایی فضا می شود و هم نظم بیشتر را به آن مکان می دهد . همچنین می توانید به خرید دو قالیچه و پهن کردن آن ها یکی در نشیمن و یکی در زیر میز ناهار خوری این دو قسمت را از هم جدا کنید .
تهیه فرش در سایز های مناسب
بیشتر افراد برای خرید فرش از اندازه های ۱۲ متری ، ۹ متری و ۶ متری استفاده می کنند به همین دلیل نیز این ابعاد جزء پر فروش ترین ابعادها می باشند  و همچنین فرش ها تا امروزه فقط دارای دو شکل می باشد که عبارتند از مستطیل و دایره .
بیشتر افراد فرش های مستطیل شکلی که تمامی فضا را پر می کند به عنوان فرش می شناسند در صورتی که ممکن است برای فضای مورد نظرشان یک فرش گرد مناسب تر باشد . فرش ها علاوه بر اندازه های گفته شده دارای ابعاد دیگری مانند ۲۴ متری و قالیچه می باشند . فرش های دایره ای را اکثرا به صورت سفارشی می بافند و دارای قطر ۱ متری ، ۱٫۵ متری و ۲ متری بافته می شوند.
برای این که اندازه ی فرش مورد نظر خود را به صورت دقیق قبل از خرید به دست بیاورید می توانید کف اتاق مورد نظر خود را با روزنامه بپوشانید تا اندازه ی دقیق را بدست بیاورید شاید این کار زمان بر باشد اما بهتر است قبل از خرید از اندازه مطمئن شوید تا بعد از خرید فرش و پهن کردن آن در اتاقتان در ذوق تان نخورد .
شما می توانید برای خرید فرش به قیمت مناسب و با کیفت عالی به فروشگاه آنلاین فرش اصل مراجعه کنید و در آن جا فرش مناسب و مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید .
یکی از ویژگی های برتر شرکت اصل این است که کلکسیونی از انواع فرش های ماشینی در اندازه های مختلف و در شکل های مختلف دارد . این شرکت برای مشکل پسندان نیز ، قدرت تولید فرش هایی با طرح های درخواستی مشتری و همچنین تولید فرش های نامتقارن و غیر استاندارد  را نیز دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *