فرش دستباف درجه یک

تولیدات فرش که از گذشته به صورت فرش های دستبافت و بعد به صورت فرش های ماشینی رواج پیدا کرد مختص کشور ایران می باشد . به طوری که برای صحت این موضوع می توان به فرش پاتریک که از نمونه های فرش های دستبافت تولید شده در ایران است و امروزه در موزه جهانی نگه داری می شود اشاره داشت . در هر کشور صنایع دستی به عنوان مهم ترین محصولات شناخته می شود و فرش دستباف را نیز می توان به عنوان صنایع دستی ایران در نظر گرفت . درست است که امروزه با پیشرفت فناوری های روز دنیا تولید فرش های ماشینی در انواع مختلف توانسته جایگزین فرش های دستباف شود اما این مطلب را نمی توان انکار کرد که هیچ چیز نمی تواند جای فرش های دستبافت که هنر و اصالت ایران را در خود جای داده بگیرد .
فرش دستبافت کاشان
درست است که امروزه تقاضا برای خرید فرش دستبافت آن هم به علت قیمت بالای این محصولات کمتر از فرش های ماشینی می باشد اما باز هستند کسانی که به دنبال این دسته از فرش های نفیس برای منازل خود هستند تا جلوه و نمای منازل خود را دو چندان نمایند . همان طور که شهر کاشان در زمینه تولیدات فرش ماشینی توانسته در صدر قرار بگیرد برای فرش های دستبافت نیز همین مطلب صحت دارد و خریداران فرش دستباف به دنبال فرش های دستبافت درجه یک کاشان می باشند . حال این مطلب که فرش های دستبافت درجه یک را در کاشان از کجا تهیه نماییم و این دسته فرش ها باید چه ویژگی هایی داشته باشد در ادامه مقاله توضیح داده شده است .
تولید فرش های دستبافت توسط هنرمندان بافنده با طرح هایی زیبا و متنوع به صورت گره وار بافته می شوند . تولید فرش های دستبافت در هر منطقه با توجه به فرهنگ و سلیقه در آن خطه با طرح هایی خاص بافته می شود . کاشان نیز از این قاعده خارج نبوده و با توجه به این خطه در بافت فرش های دستبافت خود از طرح های اصیل ایرانی چون ترنج و افشان در بافت استفاده می نماید و می توان این طرح فرش های دستبافت را جزء پر طرفدارترین فرش های دستبافت در این ناحیه در نظر گرفت . در بافت فرش های دستباف درجه یک در کاشان همان گونه که در تولید فرش های ماشینی از طرح های متفاوت استفاده می شود در این دسته از فرش ها نیز طرح های زیبا و متنوع به کار می رود تا سلیقه های خریداران مختلف را به سمت خود جلب نماید . یکی از فروشگاه های فرش در کاشان که به فروش فرش دستبافت درجه یک با طرح هایی زیبا و متنوع می پردازد فروشگاه فرش اصل می باشد . این فروشگاه را می توان از بهترین فروشگاه های کاشان برای خرید فرش دستبافت در نظر گرفت که فرش دستبافت اصل کاشان را به خریداران عرضه می نماید .
فرش دستبافت درجه یک
همان طور که برای خرید فرش ماشینی باید آن را از لحاظ کیفی بررسی نماییم تا بتوانیم به خرید فرش درجه یک بپردازیم برای فرش های دستبافت نیز باید به این نکته توجه نماییم . برای بافت فرش های دستبافت بهترین نوع الیاف به کار رفته برای بافت را می توان پشم و ابریشم دانست که استفاده از آن کیفیت فرش دستباف را بالا می برد . این  نوع الیاف که به صورت عایق عمل می کند در تابستان به عنوان کف پوش خنک و در زمستان به عنوان کف پوش گرم عمل می نماید . البته باید این نکته را بیان نماییم که گاها برای بافت فرش های دستبافت کاشان در فروشگاه فرش اصل از یکی از این نوع الیاف برای بافت استفاده می شود . استفاده از هریک از این الیاف ها در بافت به دوام قالی دستبافت نیز منجرب می شود که خود از عواملی است که می توان در تشخیص فرش درجه یک از آن استفاده نمود . انعطاف پذیری بالای این فرش ها در برابر پاخوردگی از موارد مورد بررسی در صحت استفاده از نوع الیاف می باشد .
از ویژگی های دیگر در کنار نوع الیاف بافت فرش می توان به تقارن طرح و نقشه به کار رفته در فرش های دستبافت اشاره نمود که خود زیبایی و نمو فرش را بیشتر می نماید . بیشترین رنگ زمینه در قالی های دستبافت رنگ لاکی و کرم می باشد اما امروزه برای جلب رضایت مشتریان به بافت فرش های دستبافت در رنگ زمینه ایی :  سرمه ای ، سبز مله ای و آبی الماسی  نیز می پردازند . از ویژگی های که می توان به فرش های دستباف اختصاص داد زیبایی بی وصف این فرش ها می باشد که سبب شده تا از دور و نزدیک زیبای خود را در چشم بیننده نمایان سازد .
بافت فرش های دستبافت همانند فرش های ماشینی در ابعاد ۶ متری ، فرش دستبافت ۹ متری و فرش دستبافت ۱۲ متری صورت می گیرد که می توان بیشترین تقاضای فرش دستبافت را با توجه به سبک زندگی و آپارتمان نشین شدن افراد فرش دستبافت ۹ متری دانست .
خرید فرش دستباف درجه یک
با توجه به مطالب  بیان شده در بالا می توان بیان نمود برای تهیه فرش دستبافت درجه یک به ویژه فرش های دستباف کاشان می توانید به فروشگاه فرش اصل در کاشان که امکان خرید حضوری و خرید اینترنتی را برای مشتریان فراهم کرده مراجعه نمایید . این فروشگاه برای تمامی محصولات خود اعم از فرش های ماشینی گرفته تا فرش های دستبافت خود تضمین بهترین کیفیت و تضمین بهترین قیمت را در نظر گرفته که همین موضوع در سبب جلب اعتماد خریداران تاثیر به سزایی را دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *