فناوری نانو و فرش ماشینی

یکی از کالاهای ضروری و مهم در زندگی ایرانیان فرش است . امروزه با بروز برخی از بیماری ها و حساسیت های پوستی و تنفسی ،  انتخاب فرش با کیفیت ، برای سلامتی افراد خانه بسیار حایز اهمیت است .
امروزه در بافت فرش یا پشت فرش از مواد نانو و یا آنتی باکتریالی استفاده می کنند که سبب جلوگیری از  رشد میکروب ها است .
بهره گیری از فرش های آنتی باکتریال ، تاثیر بسزایی در سلامت اعضای خانواده دارد . فرش های آنتی باکتریال ، خاصیت ضد قارچ ، ضد حساسیت و ضد بو دارد و برای افرادی که از بیماری های پوستی ، تنفسی و چشمی رنج می کشند ، بسیار خوب است . استفاده از فرش های آنتی باکتریال برای اتاق کودک به دلیل ارتباط مستقیم کودک با فرش حایز اهمیت است .
ایجاد خاصیت آنتی باکتریال در فرش های ماشینی با استفاده از فناوری نانو
فرش نانو و یا آنتی باکتریال ، خاصیت ضد لکه دارد و در صورت بروز انواع لکه روی این فرش های ماشینی ، به راحتی پاک می شوند . عدم جذب رطوبت و آلودگی از دیگر ویژگی های منحصر به فرد آن است . ایرانیان از فرش بیشتر از مبل برای استراحت استفاده می کنند و فرش نسبت به دیگر اثاث خانه بیشتر در معرض آلودگی می باشد . به همین دلیل استفاده از فرش های آنتی باکتریال برای ایرانیان توصیه می شود .
لکه بری نانوی فرش
فرش های پلی استر و آکریلیک به دلیل داشتن پرز ، محل خوبی برای رشد میکروب ها است و بسیاری از بیماری های قارچی به دلیل فرش های آلوده است . بیماری هایی از قبیل خارش های پوستی و ریزش مو و التهابات پوستی به دلیل تماس بدن با فرش های آلوده است . امروزه تولید فرش های نانو و آنتی باکتریال فراگیر نشده است و جنس بیشتر فرش های ماشینی آکریلیک و پلی استر است .
با توجه به قیمت بالای فرش های نانو و آنتی باکتریال ، استفاده از لکه بری های نانوی فرش برای از بین بردن انواع آلودگی ها از روی سطح فرش توصیه می شود .
برخی از افراد بر این باورند که فرش ها با شست و شو در قالی شویی ها تمیز می شوند در صورتی که شست و شوی زیاد باعث فرسایش و پوسیدگی قالی می شود و برخی از قالیشویی ها به دلیل استفاده از کلر در شست و شو ، باعث ایجاد حساسیت های پوستی برای اعضای خانه می شود .
نسل جدید شوینده ها ؛ لکه بری نانوی فرش ، یکی از پاک کننده های قوی فرش می باشد و انواع لکه ها را از روی فرش پاک می کند و آلودگی های پنهان در تارو پود فرش را از بین می برد . توصیه می شود فرش اتاق کودک را چند وقتی با اسپری نانو فرش ، تمیز کنید .
اگر در منزلتان فرش های نانو و آنتی باکتریال ندارید هیچ نگران نباشید . با استفاده از لکه بری نانو فرش که از مواد آنتی باکتریال تشکیل شده است می توانید فرش های  منزلتان را از  میکروب ها و آلودگی ها و رشد قارچ ها به دور نگه دارید
شرکت فرش اصل نمایندگی اصلی لکه بری نانوی فرش را دارد و قیمت این لکه بری ها به قیمت درب کارخانه می باشد .
برای خریدن انواع لکه بری فرش نانو ، کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *